HomePrasa outdoorowa

Patagonia uruchamia sklep internetowy z używanymi ubraniami

Patagonia od kilku lat, w sposób bardzo barwny, prowadzi akcję Worn Wear. Dość zaskakującą w świecie biznesu, gdyż kalifornijski producent zachęca przez nią do nie kupowania nowych ubrań, ale jak najdłuższego używania już posiadanych.

Idea ta jest promowana przez pokazywanie, że ubrania z historią są po prostu fajne. Rok temu, wystartowała strona internetowa, z której można się dowiedzieć jak o odzież dbać, eksploatować ją i naprawiać, by służyła jak najdłużej. Patagonia uruchomiła również punkty naprawcze, w tym największy w USA, w Reno w Nevadzie, dokonujący około 30000 napraw rocznie. Można w nich bezpłatnie zreperować swoją odzież. Takiej bezpłatnej naprawy można też dokonać w samochodach-warsztatach, jeżdżących po całych Stanach, ostatnio również po Europie.

Sean Villanueva O’Driscoll w naprawczym warsztacie

Kolejnym krokiem akcji, jest uruchomienie we wrześniu sklepu internetowego z używaną odzieżą. Każdy może oddać swoje ubrania Patagonii do sklepu, w zamian za kredyt na zakupy. Następnie są one czyszczone, jeżeli tego wymagają – naprawiane i wystawiane na sprzedaż w bardzo dobrych cenach. Na razie system ten działa tylko w Stanach Zjednoczonych, ale naszym marzeniem jest by Worn Wear funkcjonował również w Europie i Polsce.

Strona akcji: https://wornwear.patagonia.com/

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Adam Z 7 lat ago

    mam w cholere rzeczy patagonii, z checia sie pozbede, jak sie skontatkowac z tym sklepem zeby ode mnie odkupili? Jestem gotowy zejsc z ceny, jakos mi sie juz nie chce ich nosic 😉