HomeRynek outdoor

Badanie rynku EOG wskazuje na dobrą sytuację branży w 2017 roku

Stowarzyszenie European Outdoor Group ogłosiło wyniki nowej ankiety przeprowadzonej wśród 50 marek, będących członkami stowarzyszenia – wskazują one, że w 2017 roku odnotowano pozytywny wzrost sprzedaży hurtowej produktów na rynku outdoorowym.

  • 47 proc. marek donosi o wzrostach o ponad 5,1 proc., a 32 proc. raportuje wzrosty pomiędzy 2,5 proc. i 5 proc.
  • Wzrosty odnotowano we wszystkich kategoriach, a najsilniejsze z nich dotyczą kategorii sprzęt i odzież.
  • 85 proc. respondentów stwierdziło, że jak dotąd odnotowują lepsze wyniki w sezonie Zima 2017/18 w porównaniu z zeszłym rokiem.
  • 91 proc. spodziewa się, że rok 2018 będzie o wiele lepszy (47 proc.) lub trochę lepszy (44 proc.) niż rok 2017.

Choć to badanie nie stanowi pełnego obrazu wyników rynku outdoorowego w 2017 roku (informacje oparte zostały jedynie na wynikach sprzedaży hurtowej), jednak wskazuje ono na wyraźny wzrost odnotowany przez rynek w ciągu ostatnich 12 miesięcy, któremu sprzyja jak na razie mocna zima. Na pytanie co napędzało wzrosty, respondenci wskazywali na większą aktywność w turystyce górskiej, biegach trailowych i wspinaczce oraz na większy apetyt populacji miejskich na aktywności outdoorowe. Również zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem były wskazywane jako czynnik napędzający sprzedaż bardziej niż w przeszłości.

Od lutego 2018 roku kluczowy projekt EOG – badanie rynku State of Trade – zbiera pełne dane za rok 2017 od 115 marek, w 7 głównych kategoriach oraz 48 podkategoriach. Wyniki badania State of Trade 2017 będą ujawnione podczas targów OutDoor w czerwcu bieżącego roku.

Równocześnie opracowywany jest następny etap programu EOG Retail Sales Barometer (Barometr Sprzedaży Detalicznej EOG). Dzięki coraz większej liczbie sprzedawców należących do stowarzyszenia, EOG udało się wzmocnić tę inicjatywę, która pozwala uzyskać wgląd w wyniki sprzedaży detalicznej na rynku. EOG zamierza opublikować kolejną porcję wyników badania podczas targów OutDoor.

Źródło: EOG

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0