HomeNowości z rynku

Aktywnie i bezpiecznie – oświetlenie marki Mactronic na ferie z rodziną

Plan na zimowe ferie? Najlepiej spędzić je aktywnie i w otoczeniu najbliższych. Jak pokazują badania, 40 proc. Polaków wolny czas najchętniej spędza z rodziną. Dobry plan, odpowiednie oświetlenie i ruszamy na zasłużony wypoczynek.

Uczniowie z 5 województw cieszą się wolnym od szkoły, w 5 kolejnych dopiero czekają na zimową przerwę. Plan na ferie? Na stoku, kempingu czy rowerze – podpowiadamy, jakie oświetlenie zabrać do plecaka, by oprócz świetnej atmosfery zagwarantować sobie niezbędne bezpieczeństwo.

Na stok – Nippo 1.9 RC

Nippo 1.9 RC

Ferie zimowe? Jedno skojarzenie – góry! Niezależnie, czy wybieracie polskie Tatry, czy ruszacie w dalekie Alpy, liczy się jedno pytanie: narty czy deska? Oprócz obowiązkowego kasku fani szusowania powinni zaopatrzyć się w solidne oświetlenie czołowe – nie brakuje przy tym modeli designerskich, a przy tym zaawansowanych technologicznie. – Ważne, by był to sprzęt odporny na różnicę temperatury, wytrzymały, a przy tym stosunkowo lekki jak Nippo 1.9 RC – mówi Mirosław Pastor, ekspert ds. oświetlenia w firmie Mactronic. Wybierając latarkę warto zwrócić uwagę na rozwiązania jak blokada włącznika (zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem latarki w czasie transportu) czy system ADS, pozwalający płynnie i wygodnie zmienić jasność świecenia, nawet w grubych rękawicach.

Na wspinaczkę – VIZO

Vizo

Śnieg nie dopisał? W górach nie ma miejsca na nudę – sprawdzamy warunki, pakujemy plecak, zakładamy odpowiednie buty, a na czapkę – czołówkę i ruszamy. Dokładnie zaplanowaliście dłuższe wyjście? W warunkach górskich warto zadbać o oświetlenie o dużej mocy i długim czasie działania jak czołówka VIZO – w wersji ładowalnej lub bateryjnej. Nowoczesna latarka zapewnia mocny strumień światła (400 lumenów) o zasięgu 100 metrów nawet przez 13 godzin, a funkcja boost (wzmocnione światło) sprawia, że latarka pokonuje nawet największe ciemności. Poruszacie się całą rodziną? Sprawdźcie, czy wybrana przez was czołówka ma diodę sygnalizacyjną na zasobniku baterii – doskonale widoczny czerwony punkt sprawia, że zawsze dostrzeżecie pozycję osoby poruszającej się przed wami. I to niemal przez 5 dni bez wyłączania sprzętu.

Pod namiot – Wizard

Wizard

Tegoroczna zima jest dla nas niezwykle łaskawa – i choć na temperaturę mogą narzekać narciarze, zdecydowanie inaczej patrzą na to uczestnicy wypraw z noclegiem pod namiotem. Oświetlenie poza nim zapewni niezawodne ognisko – czym oświetlić wnętrze? Znakomitą propozycją jest latarka kempingowa Wizard. Designerska, kompaktowa a przy tym zaskakująca mocą i wykorzystaną technologią. – Latarka waży niewiele ponad ćwierć kilograma, zapewnia ponad 500 lumenów światła i cechuje się wodoodpornością na poziomie IPX7 – mówi Mirosław Pastor. Ładowana przez USB latarka pełni przy tym funkcję banku energii, dzięki czemu zawsze możemy doładować rozładowującego się smartfona, a wygodny haczyk wbudowany w jej podstawę pozwala wykorzystać latarkę jako oświetlenie sufitowe. Wspólny wyjazd, ognisko, nocowanie pod gołym niebem i smak przygody, którą zapamiętają wszyscy członkowie rodziny!

Na rower – Roy.02

Roy.02

Oszczędzacie na urlop na lato? Sprawdźcie, by chociaż weekend był pełen wrażeń
i dobrej zabawy. Samochód, odpowiednio dostosowany bagażnik i ruszamy całą ekipą na rowerową wyprawę. Choć do wiosny coraz bliżej, szybko zapadające ciemności nadal mogą zaskoczyć. Przed ruszeniem na szlak warto zaopatrzyć się w solidne oświetlenie – pamiętajcie, że tylne i przednie latarki to obowiązek! Doskonałym wyborem będzie przednia lampa rowerowa Roy.02, wyposażona w 2 diody i oferująca aż 600 lumenów. – Latarka może być mocowana do kierownicy lub kasku i zapewnia światło nawet przez 21 godzin. Co ciekawe, wyposażono ją w funkcję Light Sensor co sprawia, że dopasowuje moc świecenia do warunków jazdy – mówi Mirosław Pastor. Rozległa polana czy jazda po okolicznym parku – dzięki czujnikowi światła zawsze doskonale widzicie to, co przed wami.

Na jogging – Freeq

Freeq

Zima w mieście to żadna wymówka – tu też można spędzić czas razem i to nie przed telewizorem. Ubranie na cebulkę, solidne buty, rozgrzewka i ruszamy – zamiast spaceru wybieramy bieganie. Fani joggingu muszą pamiętać, by widzieć i być widocznym – dlatego warto postawić na oświetlenie lekkie, trwałe, zapewniające odpowiednią widoczność i wyróżniające się na tle ciemnego stroju. Takie jak czołówka Freeq w wyjątkowej, kolorowej odsłonie. – Czołówka waży zaledwie 77 gramów i zapewnia światło o zasięgu 75 metrów nawet przez 36 godzin. Dzięki regulowanemu kątowi głowicy zawsze pada tam, gdzie chcemy – mówi Mirosław Pastor z Mactronic. Latarka jest odporna na wstrząsy, przypomina o konieczności naładowania akumulatora, a czerwona dioda tylna sprawia, że jesteśmy zawsze widoczni dla członków rodziny, którzy zostali nieco z tyłu. To dla nich jasny sygnał – nad kondycją trzeba jeszcze popracować.

Informacja prasowa marki Mactronic

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0