HomeNowości z rynku

Paker dostarczył sprzęt na zimową wyprawę na K2

Dzięki bezpośredniej współpracy z producentami światowego formatu, takimi jak MSR, GoSystem, Platypus i Therm-a-rest, Paker zapewnił ekipie Krzysztofa Wielickiego najwyższej klasy ekwipunek.

 

Wśród dostarczonego wyposażenia znajdują się m.in. kuchenki MSR: Wind Pro II i PocketRocket 2, a przede wszystkim legendarny MSR Reactor. Ten kultowy zestaw do gotowania, przeznaczony przede wszystkim do wypraw ekstremalnych (w tym wysokogórskich), zapewnia stabilny płomień i znakomitą wydajność nawet w najtrudniejszych warunkach, co znacznie ułatwia topienie śniegu i przygotowywanie posiłków. W ekwipunku znalazły się także kuchenki GoSystem: Rapid i Super Fire, której podstawową zaletą jest bardzo krótki czas gotowania wody (poniżej 1 min/0,5l). Wspinacze otrzymali także butelki Platypus Meta Bottle – ultralekkie wytrzymałe bidony, kompatybilne z filtrem pozwalającym oczyszczać wodę bez dodatkowego wysiłku oraz materace Therm-a-rest: NeoAir XTherm, Z-Shield i Ridgerest Solar, wielokrotnie nagradzane oraz doceniane przez profesjonalistów i amatorów na całym świecie za komfort, świetną izolację cieplną, a także niewielką masę.

Paker – polska firma prowadzona od ponad 25 lat przez doświadczonych przewodników górskich – wspiera polską zimową wyprawę na K2 organizowaną przez Polski Himalaizm Zimowy. Jak mówi Krzysztof Skrocki, szef Pakera: Współpraca z Krzysztofem Wielickim przy organizacji historycznej zimowej wyprawy na K2 to było dla nas wyzwanie, ale też duża przyjemność. Firmę założyliśmy właśnie po to, aby dostarczać sprawdzony sprzęt, któremu można zaufać. Dlatego jestem przekonany, że najwyższej jakości ekwipunek, w który wyposażona została polska ekipa, dobrze się sprawdza, nawet w tak ekstremalnych warunkach, jakie panują na K2 zimą.

Trwająca obecnie polska wyprawa na K2 jest próbą zdobycia tego niedostępnego szczytu zimą. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnej ekipie. Polski zespół obecnie przygotowuje się u podnóża góry do zwycięskiego podejścia.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Jarek 6 lat ago

    Profesjonalne zasilanie solarne wykorzystywane podczas wypraw i przez wojsko, oparte na lekkich i bardzo cienkich zwijanych lub składanych panelach to PowerFilmsolar