HomeRynek outdoorImprezy outdoor

Już jutro konferencja prasowa OutDoor by ISPO – zaplanowano live streaming!

Na jutro zaplanowano niezwykle interesujące wydarzenie – konferencję prasową, „Ever New Horizons”, poświęconą nowym targom OutDoor by ISPO, które odbędą się za rok w dniach 30 czerwca – 3 lipca 2019 roku w Monachium. Przeniesienie letniej imprezy targowej z Friedrichshafen do Monachium to decyzja większości firm zrzeszonych w European Outdoor Group. Przed branżą nowe wyzwania – jednym z nich jest bez wątpienia wykreowanie nowego formatu dla letnich targów. 27 czerwca powinniśmy poznać pierwsze pomysły organizatorów – Messe München oraz EOG. Co ważne organizatorzy zaplanowali live streaming.

OutDoor by ISPO prezentuje nowy, skierowany ku przyszłości model targów (fot. JP Danko / Stocksy United / Messe Muenchen)

Stowarzyszenie EOG pracuje nad nową koncepcją targów nie od dzisiaj – w ramach projektu Vision 2020 przeprowadzono szczegółowe wywiady z najważniejszymi przedstawicielami branży. Zmiana lokalizacji targów to jednak dopiero początek zmian. Wśród gości konferencji znajdą się również przedstawiciele Gore i On Running, którzy podzielą się z branżą swoimi przemyśleniami na temat zmieniającego się otoczenia outdooru. O tym, że branża powinna wyjść poza dotychczasowe ramy działania, implementować nowości z innych segmentów, umiejętnie odpowiedzieć na cyfrowe i technologiczne zmiany wiemy nie od dzisiaj. Organizatorzy targów zapewniają, że jest to możliwe, a nowe targi monachijskie staną się do tego dogodną platformą. Wszystkie działania odświeżające format targów odbywają się pod nazwą „Ever New Horizons”.

Z konferencji zaplanowano transmisję live streaming (dostępną na www.ispo.com/outdoor), która rozpocznie się o 13.30 i potrwa do około 16.00. Wśród planowanych tematów znajdą się:

  • Introducing OutDoor by ISPO – organizatorzy przedstawią swoją koncepcję samych targów, jak i całorocznej platformy wymiany informacji.
  • Round Table – przy okrągłym stole spotkają się wizjonerzy, pionierzy oraz eksperci, którzy będą dyskutować nad wyzwaniami oraz spróbują zdefiniować potencjalne możliwości jakie stoją przed targami i branżą.
  • Our Vision: Ever New Horizons – organizatorzy planują stworzyć platformę, która pozwoli zjednoczyć i umożliwić wymianę informacji dla wszystkich zaangażowanych w branżę outdoor oraz przyciągnąć specjalistów z innych segmentów rynku, wszystko po to, aby wspólnie się inspirować i poszukiwać najlepszych rozwiązań.

Ze wstępnych informacji wynika również, że do dyspozycji wystawców będą oddane m.in. niedawno wybudowane hale C5 i C6 (notabene ta inwestycja kończy ekspansję terenów targowych, na gości zimowych ISPO 2019 będzie czekać w sumie 18 hal) oraz sąsiadujące z nimi nowe budynki konferencyjne. Odpowiednia lokalizacja powinna zapewnić odpowiedni format imprezy – trzeba sobie bowiem zdawać sprawę, że letnia edycja nie wypełni przecież całego monachijskiego obiektu.

OutDoor by ISPO 2019 to nowe możliwości dla wystawców, ale również odwiedzających. Łatwość dotarcia do Monachium to jeden z istotniejszych czynników, którzy przeważył za zmianą lokalizacji. Z wielu polskich miast mamy bezpośrednie połączenia lotnicze (bilet kupiony z odpowiednim wyprzedzeniem może mieć niezwykle atrakcyjną cenę). Warto zatem już teraz zaplanować wizytę w Monachium. Jeśli chodzi o dalekosiężne plany to organizatorzy podali daty 3 najbliższych edycji:

  • 30 czerwiec – 3 lipiec 2019,
  • 28 czerwiec – 1 lipiec 2020,
  • 20 czerwiec – 23 czerwiec 2021.

Warto w tym miejscu wspomnieć o inicjatywie polskich firm-wystawców, jaką jest (nienowy już pomysł) utworzenia wspólnej, silnej prezentacji polskich marek outdoorowych w postaci Polish Outdoor Village. Firmy zainteresowane dołączeniem do „polskiej wioski” na targach OutDoor by ISPO 2019 w Monachium o kontakt z przedstawicielstwem targów: Joanną Biernacką-Goworek (jbiernacka@pro-business.eu) lub Agatą Białek (abialek@pro-business.eu) do 31.08.2018.

Wystawcy zainteresowani udziałem w OutDoor by ISPO na stronach www.ispo.com/outdoor znajdą już formularz zgłoszeniowy na OutDoor by ISPO 2019 wraz ze szczegółowymi warunkami uczestnictwa.  Ostateczny termin zgłoszeń dla wystawców upływa 15 stycznia 2019.

Piotr Turkot

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0