HomeImprezy outdoor

Startuje 9. TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy – Zdrój. Rabaty, darmowe testy obuwia oraz vouchery dla odwiedzających stoisko Hoka One One.

W dniach 7 – 9 września w Krynicy – Zdrój odbędzie się 9. edycja jednej z największej ogólnopolskiej imprez biegowych – TAURON Festiwal Biegowy. Sportowej rywalizacji w malowniczych plenerach Beskidu Sądeckiego towarzyszyć będą targi EXPO, na których pojawi się ponad 80 wystawców, w tym Hoka One One – producent innowacyjnego obuwia dla biegaczy. Organizatorzy, obserwując rosnącą z roku na rok popularność imprezy, spodziewają się, iż tegoroczne targi może odwiedzić nawet ponad 20 tysięcy miłośników biegania. Około połowę z nich będą stanowili sami biegacze. W czasie trzech dni zmagań zmierzą się oni ze sobą w ponad 30 konkurencjach, na czele ze 100 km Biegiem 7 Dolin czy 64 km Ultramaratonem. Pula nagród tegorocznej edycji wyniesie aż 650 tysięcy PLN!

Bartosz Gorczyca podczas 8. PKO Festiwalu Biegowego (fot. materiały organizatora)

Festiwal Biegowy w Krynicy co roku przyciąga coraz większą liczbę uczestników – zarówno osób czynnie startujących w zawodach sportowych, jak i miłośników sportu, rekreacji i zdrowego trybu życia, często kibicujących swoim bliskim. Liczby nie kłamią – w 2015 roku udział w zawodach wzięło udział ok. 7,2 tysiąca uczestników, w 2016 i w 2017 – ponad 8 tysięcy, natomiast w bieżącej edycji swój udział potwierdziło niemal 10 tysięcy startujących. Wśród nich znajdą się biegający w obuwiu Hoka One One – Bartosz Gorczyca oraz Robert Faron. Zawodnicy SALCO GARMIN TEAM – od lat uznawani za jednych z najlepszych w Polsce specjalistów od biegów górskich – zgodnie wystartują w niezwykle wymagającym i zarazem prestiżowym Biegu 7 Dolin na 100 km. Co więcej, Gorczyca będzie bronił w nim tytułu mistrzowskiego z zeszłorocznych zawodów. W Biegu 7 Dolin swój udział potwierdził również m.in. ceniony węgierski ultramaratończyk Gábor Muhari, na co dzień reprezentujący Hoka One One. Tylko w 2017 zdobył on tytuły Mistrza Węgier w Biegu Na 100 km czy w Biegu 12 h. Rywalizacja zapowiada się pasjonująco!

Robert Faron podczas 8. PKO Festiwalu Biegowego (fot. materiały organizatora)

Tendencja wzrostowa obserwowana jest również we frekwencji na targach EXPO. W roku 2014 odwiedziło je ponad 15 tysięcy osób, a w kolejnych latach – odpowiednio – 17, 18 i 20 tysięcy osób. Biorąc pod uwagę rekordową ilość startujących oraz sukcesywnie rosnącą popularność biegania w Polsce, uzasadnione staje się przypuszczenie organizatorów, iż w czasie tegorocznego EXPO również zostanie pobity rekord frekwencji. Tegoroczne EXPO po raz kolejny odbędzie się na powierzchni 1 400 m2 w hali targowej Domu Forum przy Al. Nowotarskiego 7. Na chwilę obecną swój udział potwierdziło ponad 80 wystawców – nie tylko oferujących sprzęt dla biegaczy i sportowców, ale i produkty oraz usługi z takich dziedzin jak zdrowie, uroda, styl czy turystyka. EXPO wystartuje w piątek o godz. 13:00 i potrwa do 22:00, następnie w sobotę potrwa od 07:00 do 21.30, wreszcie w niedzielę zacznie się o 07:00 i potrwa do godz. 17:00.

Co Hoka One One przygotowała dla swoich fanów? Podobnie jak w roku poprzednim, również i w bieżącej edycji na odwiedzających stoisko czeka rabat 15% od standardowej ceny. Ci, którzy nie wiedzą lub nie są pewni, który model najlepiej odpowiada ich preferencjom, będą mogli przetestować kluczowe modele z kolekcji producenta, m.in. trailowy Speedgoat 2, miejski Clifton 4 czy łączący cechy obu z nich Challenger ATR 4. Łącznie w Krynicy dostępnych będzie ponad 60 par obuwia w rożnych rozmiarach, zarówno dla pań, jak i dla panów. Będzie też gratka dla miłośników konkursów – na stoisku producenta odbędzie się konkurs w którym do wygrania będą vouchery na wybrane modele Hoka One One. Szczegółowe informacje związane z niniejszymi atrakcjami można będzie uzyskać od obsługi stoiska.

Stoisko Hoka One One podczas 9. TAURON Festiwalu Biegowego

Więcej szczegółów – zarówno dotyczących biegów, jak i targów EXPO – znajduje się na oficjalnej stronie imprezy, festiwalbiegowy.pl.

***

W czasie najbliższego weekendu, konkretnie w sb. 08.09 stoisko Hoka One One pojawi się również na 6. edycji zawodów triathlonowych Iron Dragon. Odbędą się one na terenie podkrakowskiego Zalewu „Na Piaskach” (znanym jako „Kryspinów”), leżącego na terenie gminy Liszki, oraz w krakowskim Lasku Wolskim. Rywalizacja odbędzie się na dwóch dystansach: Olimpijskim (pływanie 1,5 km, rower 40 km, bieg 10 km) oraz Sprint (pływanie 750 m, rower 20 km, bieg 5 km). Na odwiedzających stoisko Hoka One One czekać będą rabaty na zakup najnowszej, jesienno – zimowej kolekcji. Do wygrania będą również vouchery na obuwie.

Szczegółowe informacje dotyczące tych zawodów znajdują się na stronie irondragon.pl.

***

Hoka One One jest producentem specjalistycznych butów biegowych, popularnych zwłaszcza w kręgu biegaczy długodystansowych. W ich gronie stanowi ona jedną z najszybciej rosnących sprzedażowo marek na świecie. Ceniona jest jednak również wśród amatorów, dopiero zaczynających swoją przygodę z bieganiem. Znakiem charakterystycznym obuwia jest nietypowa budowa, związana z zastosowaniem niezwykle grubej, piankowej podeszwy, co przekłada się na maksymalny stopień amortyzacji. Inne, typowe dla Hoka One One cechy to łódkowaty kształt, niskie osadzenie stopy w ramie buta, minimalna waga oraz bogata kolorystyka. Brand powstał we Francji w 2009 roku i od tego czasu sukcesywnie podbija kolejne rynki. Z sezonu na sezon producent sukcesywnie udoskonala najbardziej popularne modele, jak również wprowadza nowe propozycje. Na chwilę obecną najważniejsze modele to trailowy Speedgoat 2, miejski Clifton 4 (od jesieni 2018 w wersji 5.0) oraz łączący cechy obu z nich Challenger ATR 4. Od wiosny 2016 roku Hoka One One dostępna jest w Polsce, a jej wyłącznym dystrybutorem na Polskę jest krakowska firma Raven.

Informacja prasowa Raven

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0