HomeRynek outdoorNowości z rynku

Nowy model kurtki Marmota z prestiżową nagrodą na targach ISPO Munich 2019!

Wraz ze startem sezonu jesień/zima 2019 w czołowych polskich sklepach outdoorowych pojawi się West Rib Parka – innowacyjny model puchowej kurtki od amerykańskiego Marmota. Organizatorzy prestiżowych targów ISPO Munich przyznali jej właśnie nagrodę ISPO Award 2019 Gold Winner w kategorii Outdoor! Wręczona ona zostanie w Monachium, podczas 49. już edycji targów ISPO Academy, wypadającej w dniach 3 – 6 luty b.r.

ISPO Munich (fot. materiał prasowy)

Monachijska impreza to największy i najważniejszy w skali globu event dla branży sportowo-outdoorowej. Jej prestiż najlepiej podkreślają liczby związane z tegoroczną edycją: 18 hal wystawienniczych podzielonych na 8 segmentów (w tym Outdoor), zlokalizowanych na łącznej powierzchni 200 tysięcy m², na której zgromadzi się ponad 3 120 wystawców. Do tego dziesiątki tysięcy prezentowanych produktów i drugie tyle odwiedzających. W zeszłym roku targi odwiedziło ponad 84 tysiące osób ze 120 krajów, w tym po raz kolejny zapowiada się rekord frekwencji. ISPO Munich to przede wszystkim świetna okazja do zapoznania się z aktualną i przyszłą ofertą najlepszych producentów. Jednak nie tylko – to również okazja do podpatrzenia przyszłych trendów, kierunków rozwoju, wymiany wzajemnych doświadczeń czy nawiązania cennych kontaktów biznesowych. Dzięki licznym spotkaniom, prelekcjom i warsztatom to również okazja do zdobycia cennej wiedzy i praktycznych umiejętności – zwłaszcza dla odwiedzających, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z outdoorem lub próbują wyspecjalizować się w danej dziedzienie. Podsumowując, monachijskie ISPO to impreza, bez której ciężko wyobrazić sobie potencjał branży sportowo-outdoorowej.

I właśnie na tym, jakże ważnym evencie, co roku wyróżniane są produkty w ramach pięciu kategorii tematycznych: Outdoor, Snowsports, Health & Fitness, Teamsport oraz Urban. Zdobyć wyróżnienie na tle tysięcy konkurencyjnych produktów – bezcenna sprawa. Ta sztuka udała się amerykańskiemu Marmotowi, którego projektanci opracowali model innowacyjnej kurtki puchowej Wes Rib Marka. Już jesienią b.r. pojawi się on w czołowych polskich sklepach outdoorowych i niewątpliwie będzie stanowił mocny element przyszłych kolekcji Marmota. Co warto o nim wiedzieć…?

MARMOT West Rib Parka

MARMOT West Rib Parka Citronelle

Jedna z najważniejszych premier amerykańskiego Marmota w kontekście sezonu jesień & zima’ 2019. Pod tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się ocieplana kurtka, bazująca na najwyższej jakości gęsim puchu o świetnym parametrze sprężystości na poziomie 800 cuin. Niezwykła kompresja idzie tu w parze z właściwościami izolacyjnymi. Te z kolei przekładają się na wysoki komfort termiczny, tym samym zapewniając użytkownikowi niezbędne ciepło, również w zimnym i wilgotnym środowisku. Kurtka posiada regularny krój i nietypową konstrukcję od strony wewnętrznej – z wodoodpornymi, syntetycznymi przegrodami na puch w kształcie kwadratów i prostokątów. Dzięki równomiernemu rozłożeniu na wysokości szyi oraz klatki piersiowej, zatrzymują one ciepło w strategicznych punktach, tym samym zapewniając użytkownikowi komfort cieplny. West Rib Parka wyposażona jest w kaptur ze ściągaczami, dwie obszerne kieszenie wewnętrzne oraz dwie zewnętrzne kieszenie boczne, zapinane na zamek. Materiał zewnętrzny stanowi Nylon Ripstop 1.1 oz/yd. Kurtka ważyć będzie ok. 1 kg, np. dla rozmiaru M producent zapowiada wagę 1 074,4 g. W kontekście kolekcji jesień & zima’ 2019 West Rib Marka dostępna będzie wyłącznie w wydaniu męskim, w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej (Black), żółtej (Citronelle) oraz niebieskiej (Arctic Navy).

MARMOT West Rib Parka Surf

Przyznane West Rib Parce wyróżnienie jest potwierdzeniem technologicznego potencjału Marmota i jego statusu jednego z liderów w branży outdoor, nie tylko w segmencie odzieży puchowej. Zanim jednak nagrodzony produkt trafi do regularnej sprzedaży, w czołowych polskich sklepach outdoorowych pojawi się wiosenno – letnia kolekcja amerykańskiego producenta. I w niej również nie zabraknie produktów innowacyjnych technologicznie, a przy tym eleganckich pod kątem designu i uniwersalnych pod kątem zastosowania.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0