HomeRynek outdoor

SAXX dba o formę biegaczy

Rozpoczął się kwiecień, sezon na bieganie ruszył więc pełną parą. Wielu z pasjonatów tego sportu okres zimowy spędziła zapewne „na sportowo”, czy to na bieżni, czy też w ciepłych ubraniach na mroźnym powietrzu. Przyszła jednak pora, aby szlifowaną formę wystawić na próbę. W kwietniu odbędą się bowiem dwa niezwykle wymagające biegi – Sztafeta Górska i Festiwal Biegów w Szczawnicy. Partnerem obu tych wydarzeń jest marka SAXX, której misją jest propagowanie sportu, także w wydaniu ekstremalnym, przy równoczesnym zapewnieniu uczestnikom wygody w nomen omen kroku.

SAXX dba o formę biegaczy (fot. materiał prasowy)

Tylko dla zuchwałych

Sztafeta Górska obędzie się w Kudowie-Zdroju już 13 kwietnia. Ekstremalnie trudna, górska trasa o długości 73 km pozwoli ocenić, jak wytrzymali są uczestnicy tego morderczego biegu. W tym wydarzeniu będzie mogła wziąć udział także trzyosobowa sztafeta na trasie 3×20 km. Z kolei pod koniec miesiąca – 27 kwietnia – rozpocznie się Festiwal Biegów w Szczawnicy . Tam uczestnicy sprawdzą się na wybranych przez siebie dystansach 11 km, 20 km, 43 km, 64 km lub 97 km.

Moc atrakcji

Punktem kulminacyjnym programu obu kwietniowych ultramaratonów jest oczywiście sam bieg, który w ekstremalny sposób sprawdzi formę sportowców. Poza tym do dyspozycji uczestników, w tym przede wszystkim kibiców, zostaną oddane liczne atrakcje, które będą towarzyszyły wspaniałej atmosferze biegowej rywalizacji. Wszyscy biorący udział w tych wydarzeniach będą mogli zrelaksować się w specjalnych namiotach, a także zapoznać z nowinkami ze świata technologii i sportu. Na fanów Piotra Hercoga, taternika, trenera sportowego, a także jednego z najwybitniejszych biegaczy ultra na świecie, czeka też wyjątkowa atrakcja zaplanowana przez markę SAXX, której ambasadorem jest znany ultramaratończyk. Każda z osób uczestniczących w biegach będzie mogła poprosić go o porady, zapytać o technikę biegu, strategię, czy sprzęt, z którego korzysta.

Maksimum komfortu

Marka SAXX wspiera biegaczy, którzy mają przed sobą wielogodzinny, morderczy wyścig. Chociaż wytrzymałość, kondycja oraz silna wola zależą jedynie od uczestników, odpowiednia bielizna sportowa, którą oferuje SAXX, może zapobiec obtarciom oraz poprawić komfort biegu, czego efektem będzie szybsze tempo oraz łzy, jednak nie bólu, ale szczęścia na mecie. Bielizna SAXX zaprojektowana została przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, jest niezwykle lekka i wytrzymała. Oferuje także innowacyjne rozwiązania np. specjalny hamak na męskie klejnoty. Piotr Hercog potwierdza:

Korzystałem z tej bielizny na moich ostatnich zawodach w Utach i sprawdziła się doskonale. Przede wszystkim Saxxy są świetnie skrojone. Kiedy ja się ruszam, one stanowią integralną część mnie. Nie podwijają się, nie zsuwają. Szeroka miękka guma świetnie trzyma się na biodrach, bez względu na to, czy założona jest pod grubszą warstwę odzieży biegowej, czy biegam na lekko, a pot leje się z… pleców. Szwy wywrócone są na drugą stronę – to, co jest bardziej miękkie i przyjemniejsze dla ciała, właśnie do niego przylega. Dzięki temu nic się nie ociera tam, gdzie nie powinno.

Piotr Hercog – ambasador marki Saxx (fot. materiały Saxx)

Kwietniowe ultramaratony w Kudowie-Zdroju oraz Szczawnicy to pierwsze z cyklu sportowych wydarzeń, które wspiera marka SAXX. Wyszła ona z założenia, że sama konieczność przebiegnięcia kilkudziesięciu kilometrów w górach jest wystarczającym wyzwaniem dla sportowców, którzy nie powinni martwić się o sprzęt, czy odpowiednią odzież. Bielizna jest prawdopodobnie najbardziej newralgicznym elementem garderoby sportowca, a źle dobrana może zniweczyć cały wysiłek związany z przygotowaniami do biegu i samym startem.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0