HomeImprezy outdoor

Akademia Górska z PZU na 15. Spotkaniach z Filmem Górskim

Podczas tegorocznej edycji Spotkań z Filmem Górskim po raz kolejny będzie można wziąć udział w warsztatach Akademii Górskiej z PZU: praktycznych realizowanych w Tatrach i teoretycznych odbywających się w dwóch namiotach w miasteczku festiwalowym. Będą to warsztaty, wykłady i inne aktywności dla dzieci i dorosłych. Tematy warsztatów to m.in. nawigacja, ferraty, wycofywanie się ze ścian, wspinanie czy trekkingi himalajskie. Akademia Górska potrwa od 6 do 8 września.

Na terenie festiwalu staną dwa namioty PZU: większy – tu odbywać się będą działania dla dorosłych, warsztaty i wykłady teoretyczne. W mniejszym namiocie PZU stworzona zostanie Strefa Dzieci, gdzie na przestrzeni trzech dni odbędzie się szereg edukacyjnych zajęć promujących ekologię i aktywność fizyczną.

Będą to warsztaty ze specjalistami z Tatrzańskiego Parku Narodowego z zakresu ornitologii i geologii, sadzenia drzewek, ziół, produkcji papieru czerpanego i świeczek oraz szycia eko woreczków ze starych firan i inne obejmujące podstawy udzielania pierwszej pomocy. Ponadto odbędą się liczne konkursy z nagrodami.

Zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli także wziąć udział w biwaku Mountain Climbing School Camp by Coleman, który potrwa w dniach 5-8 września – szczegóły zdradzimy wkrótce.

Pierwszego dnia Akademii Górskiej z PZU odbędą się tylko aktywności skierowane do dzieci.

Drugiego dnia (7 września) w strefie dla dorosłych Akademii Górskiej z PZU odbędą się praktyczne warsztaty w Tatrach z zakresu: nawigacji, wycofywania się ze ścian bez stałych stanowisk zjazdowych, ferrat, poruszania się w terenie eksponowanym z elementami wspinania, wspinania. Ponadto szereg warsztatów teoretycznych w namiocie PZU: wszystko o trekkingach himalajskich z Moniką Witkowską, pierwsza pomoc, 10 złotych zasad wspinania dla początkujących wspinaczy, ABC poruszania się po górach zimą oraz skituring w Macedoni, Słoweni i Rumunii.

W niedzielę 8 września poza już wymienionymi warsztatami tatrzańskimi odbędzie się szkolenie z biegów górskich połączone z testami zegarków SUUNTO i sprzętu SALOMONA prowadzony przez Natalię Tomasiak. Warsztaty teoretyczne w jakich można wziąć udział to m.in. „Zaprojektuj swoją wyprawę” – Michała Leksińskiego , czy też “Twoja droga do dobrego samopoczucia – równowaga i rozwójMagdaleny Górnisiewicz.

Wśród prowadzących znajdą się specjaliści z różnych dziedzin: Artur Zwatrzko – Przewodnik Międzynarowdowy UIMLA i Przewodnik Tatrzański, Monika Witkowska – himalaistka i podróżniczka, Paweł Grocholski – ratownik TOPR, Wysokogórski Przewodnik Tatrzański, Marcin Witek – ratownik TOPR, Natalia Tomasiak – utytułowana biegaczka górska, Adam Marasek – ratownik TOPR i międzynarodowy przewodnik wysokogórski IVBV; Jacek Luniak, Jan Kuczera, Łukasz Depta – instruktorzy PZA; Tomasz Nodzyński, Piotr Mazik, Grzegorz Wiercioch i Wojciech Gąsienica Roj – Wysokogórscy Przewodnicy Tatrzańscy.

W ciągu jednego dnia można wziąć udział tylko w jednych warsztatach tatrzańskich. Zapraszamy także osoby, które ukończyły 16 lat – z pisemną zgodą rodziców. Natomiast z warsztatów teoretycznych można korzystać bez ograniczeń.

Zapisy: www.akademia-gorska.pl

Szczegóły na:

www.facebook.com/spotkania.zfilmemgorskim
www.spotkania.zakopane.pl

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0