HomeRynek outdoorLudzie branży outdoor

Beata Sadowska ambasadorką marki Salomon

O biegowej pasji, życiu rodzinnym i marzeniach – rozmowa z Beatą Sadowską, ambasadorką marki Salomon.

***

Beata Sadowska – dziennikarka pasjonatka aktywności, a przede wszystkim biegaczka amatorka została Ambasadorka marki Salomon. W dzieciństwie trenowała lekkoatletykę, ale treningowy reżim skutecznie zniechęcił ja do biegania przez następne kilkanaście lat. Kiedy zdecydowała się wrócić do biegania, zrobiła to przede wszystkim dla wewnętrznej równowagi, spokoju w głowie, harmonii. Wróciła do biegania skutecznie. Stanęła bowiem na starcie kilkunastu maratonów oraz kilku triathlonów. Jednak tym co pochłonęły ją bez reszty okazały się być biegi górskie.  Jest autorką książki „I jak tu nie biegać!“. Prywatnie mama dwóch synków i partnerka przewodnika wysokogórskiego.

Poniżej krótka rozmowa z nową ambasadorką marki Salomon.

Beata Sadowka ambasadorką marki Salomon (fot. archiwum własne Beata Sadowska, Jacek Deneka)

***

Przemysław Ząbecki: Pani Beato, jest Pani dziennikarką, biegaczka amatorką. Za Panią kilkanaście maratonów i kilka triathlonów. Wydała Pani książkę „I jak tu nie biegać!”, a jakiś czas temu pokochała Pani bieganie w terenie i po górach. Jeśli dodamy, że Pani życiowym partnerem jest przewodnik wysokogórski, a na swój czas dzieli Pani między Polskę, a Chamonix – kolebkę trail runningu, czy po prostu szeroko rozumianego outdooru. Wydaje się, że Pani współpraca z marką Salomon nie mogła zacząć się w lepszym momencie.

Beata Sadowska: I dlatego tak mnie cieszy! Salomon to marka, którą w górach zna każdy, teraz ja mam szansę poznać się z nią bliżej. Tak jak zaprzyjaźniłam się biegowo z górskimi ścieżkami, tak – jestem pewna – będzie z Salomonem. 

Swoją biegową przygodę zaczynała Pani jak większość biegaczy – czyli od biegania na ulicy. Dzisiaj obserwując Pani bloga i aktywność w social mediach widać, że góry pochłonęły Panią bez reszty łącznie z tym, że dzisiaj mieszka Pani w Chamonix. Co było pierwsze? Potrzeba aktywności, miłość do gór spowodowały decyzje o miejscu zamieszkania, czy miejsce zamieszkania pomogło pokochać góry i dało początek biegom górskim?

Słyszałam kiedyś opinię, że maratony płaskie sprawiają frajdę dopóty, dopóki nie spróbuje się trail runningu. I coś w tym jest! U mnie ta miłość przyszła naturalnie z miłością do natury. Choć urodzona i wychowana w Warszawie, najlepiej czuję się tam, gdzie dziko, spokojnie, cicho. 

Beata Sadowka ambasadorką marki Salomon (fot. archiwum własne Beata Sadowska, Jacek Deneka)

Od kilku lat jest Pani szczęśliwą mamą dwójki chłopców. Wy jako rodzice jesteście bardzo aktywni. Z pewnością chcą Państwo wychowywać swoje maluchy „outdoorowo”, Proszę powiedzieć czy łatwo jest dzisiaj wychowywać dzieciaki w ten sposób, w świecie pełnym gadżetów, wyszukanych zabawek i wszechobecnego internetu?

Nasz przykład pokazuje, że (przynajmniej do pewnego wieku) można uniknąć klątwy komputera. Nasi chłopcy chodzą na judo, pływanie, hokeja, narty i wspinanie. Nie, nie chodzą: oni wyłącznie biegają. Patyk, szyszka, las, rzeka to ich naturalne środowisko i zabawki. Nie szklany ekran. Zresztą telewizora nie mamy od szesnastu lat. Da się, nawet w moim zawodzie! Dzieci widzą, że rodzice są aktywni, więc naturalnie podążają tą drogą. 

A co by Pani odpowiedziała rodzicom, którzy uważają, że mając kilkuletnie dzieci powinno się szukać dla swoich pociech bardziej bezpieczniejszych rozrywek w tym wieku?

Czy bezpieczniejszy jest internet? Wątpię! Kreskówki, w których bohaterowie wyłącznie wrzeszczą i się naparzają? – też wątpię. Gry, które z realnym światem, komunikowaniem się, relacjami społecznymi mają tyle wspólnego co ja z baletem? Też wątpię. Natura jest najlepszym nauczycielem. 

Outdoor to pojęcie bardzo szerokie zawierające również rzeczy ekstremalne jak himalaizm wysokogórski, wspinaczka wysokogórska. Czy ma Pani jakieś marzenie, cel o którym Pani myśli i chciałaby Pani zrealizować, ale mam Pani świadomość, że niesie ze sobą ryzyko.

Od kiedy mamy dzieci, unikamy wspólnych ekstremalnych przygód. Pawła zawód to ciągłe ryzyko, wystarczy jeden taki rodzic. Mnie w zupełności wystarczają górskie biegi i wycieczki. Nie muszę wspinać się coraz wyżej i udowadniać całemu światu, jaka jestem odważna czy sprawna. Siedem lat temu stanęłam na szczycie Mt Blanc, zabawne, że w ogóle nie traktowałam tego jako wyzwania. Ot, kolejna górska wycieczka. Chyba zawsze miałam takie podejście: bez napinania się, dla przygody i frajdy, a nie ochów i achów otoczenia. 

Beata Sadowka ambasadorką marki Salomon (fot. archiwum własne Beata Sadowska, Jacek Deneka)

Marka Salomon ma dosyć szerokie portfolio. Salomon adresuje swoje produkty do świata outdoorowego, trail runningowego, zaopatruje pasjonatów sportu w wielu dyscyplinach zimowych w tym najlepszych sportowców w dyscyplinach olimpijskich. Wiem, że dopiero Pani zaczęła współpracę z Salomonem, ale czy jest coś, jakaś cecha, kryterium które już może Pani wymienić jako wyróżniające markę.

Jestem dziewczyną, więc poza technicznymi walorami Salomona, zwracam uwagę na design. Nie będę ściemniała, że jest mi obojętny. W sporcie uwielbiam kolorowe rzeczy, pozytywne, dodające poweru. Nie zawiodłam się! Produkty Salomona są nie tylko profesjonalne, ale też po prostu ładne i cool. Salomon ma wszystko, co jest mi potrzebne do aktywnego trybu życia. Latem wiadomo: sprzęt do biegania po górach, trekkingu, szeroko rozumianego outdooru. Zimą – sprzęt do narciarstwa biegowego, zjazdowego, snowboardu czy skitouringu. Nie będzie nudy!

***

Beata Sadowka ambasadorką marki Salomon (fot. archiwum własne Beata Sadowska, Jacek Deneka)

Beata Sadowska – pracę w mediach rozpoczęła w 1993 roku w Radiu Kolor, następnie była reporterką polityczną w Radio Zet i szefową wydawców działu informacji w TV Wisła. Przez dwa i pół roku mieszkała w Londynie, skąd prowadziła listę przebojów Pepsi Chart dla TVN. W TVN Style prowadziła programy: Miasto kobiet i Pałac Kultury. Razem z Marcinem Prokopem prowadziła program MTV Select w MTV Polska. W latach 2006–2012 pracowała w TVP2. Prowadziła wiele programów między innymi: Supertalent i Hit Generator. Przez kilka lat prowadziła, transmitowane w stacji, wakacyjne trasy koncertowe Hity Na Czasie. W latach 2008-2009 była konferansjerką Sopot Hit Festiwal. Do lipca 2012 była jedną z prowadzących poranny program TVP2 Pytania na śniadanie. Po odejściu z telewizji i radia, Beata Sadowska zniknęła na kilka lat z mediów.  Po urodzeniu dzieci postanowiła zwolnić i poświęcić się rodzinie oraz swoim pasjom. Dziennikarka znana jest ze zdrowego i ekologicznego stylu życia, którym chętnie dzieli się ze swoimi czytelnikami. Od kilku lat z sukcesami prowadzi bloga, na którym motywuje czytelników do działania i podejmowania próby metamorfozy i zadbania o siebie. Na wiosnę powróciła do mediów z programem „Dobry Start”.

Salomon – francuski producent obuwia, odzieży sportowej oraz sprzętu narciarskiego. Marka została założona w 1947 roku przez Georgesa Salomona. Od 2005 roku firma należy do fińskiej grupy Amer Sports.

Materiały marki Salomon

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0