HomeNowości z rynkuEkologia / Zrównoważony rozwój

KEEN razem z Sherpa Adventure Gear wspiera edukację dzieci w Nepalu

Obie marki charakteryzuje pasja pomagania oraz silne poczucie odpowiedzialności w biznesie. Obie wspierają działania na rzecz ochrony tego, co najcenniejsze – środowiska naturalnego.

KEEN razem z Sherpa Adventure Gear wspiera edukację dzieci w Nepalu (fot. mat. prasowy)

Owocem współpracy obu marek stał się wodoodporny but KEEN Innate, który został ozdobiony pięknymi nepalskimi motywami oraz logiem Sherpa. Z każdej sprzedanej pary butów Innate, Keen i Sherpa przekazują 15 EUR charytatywnej organizacji Room to Read®, która dąży do poprawy życia dzieci w Nepalu poprzez wspieranie umiejętności czytania i pisania oraz równości płci w edukacji.

Wpływy ze sprzedaży trzech par butów KEEN Innate x Sherpa pozwolą sfinansować naukę czytania i pisania dla jednego dziecka przez rok, a sprzedaż dwudziestu pięciu par sfinansuje roczne utrzymanie dziecka w szkole średniej.

KEEN razem z Sherpa Adventure Gear wspiera edukację dzieci w Nepalu (fot. mat. prasowy)

Fani KEEN jak i Sherpa Adventure Gear, dzielący nasze idee i kupujący nasze produkty, mogą wspierać jedne z najbardziej pokrzywdzonych dzieci na świecie w sposób, który jest zarówno natychmiastowy, jak i trwały. Dzięki programowi, wspierającemu organizację „Room to Read®”, KEEN i Sherpa Adventure Gear starają się zapewnić lepszą przyszłość dla nepalskich dzieci. Głównym założeniem jest pomoc w nauce 1000 dzieciom.

Model Innate x Sherpa charakteryzuje się wytłoczonym w skórze cholewki węzłem z logo Sherpa oraz symboliką nepalskiej flagi na pętelce zapiętka buta. Wykonany został z wysokiej jakości, ekologicznie pozyskiwanej skóry z certyfikowanych garbarni. Jest trwale wodoodporny, nie zawiera szkodliwych substancji PFC i wyposażono go technologię Eco Odour Control. Podeszwa środkowa z PU zapewnia lekkość i trwałość, podczas gdy technologia usztywniająca podeszwę stabilizuje, zapewniając niezawodną przyczepność na zróżnicowanych nawierzchniach.

KEEN razem z Sherpa Adventure Gear wspiera edukację dzieci w Nepalu (fot. mat. prasowy)

Wodoodporna, oddychająca membrana KEEN.DRY zapewnia ochronę przez cały rok, a dzięki wkładce EVA zyskujesz komfort nawet podczas całodniowych wędrówek. Gotowa do eksplorowania dowolnych szlaków podeszwa KEEN ALL-TERRAIN posiada solidny bieżnik, który daje pewność i stabilność każdego kroku. But KEEN Innate x Sherpa będzie dostępny u wybranych partnerów handlowych oraz na KEEN.PL.

KEEN razem z Sherpa Adventure Gear wspiera edukację dzieci w Nepalu (fot. mat. prasowy)

Informacja MM Sport

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0