HomeNowości z rynku

ISPO Awads 2020 – podwójne zwycięstwo marki Dynafit

Specjalizująca się w górskich sportach wytrzymałościowych marka DYNAFIT zgarnia dwie nagrody na tegorocznych targach ISPO Munich, w tym jedną Gold Award. Zlokalizowana w Aschheim koło Monachium marka zdobyła najwyższe możliwe wyróżnienie – Gold Award – w kategorii Sporty Zimowe/Segment Narty Skitouringowe za model Blacklight Pro z wbudowanym nowym systemem PIN-SKIN. Z kolei znakomicie współgrające z nartami Blacklight Pro nowe skiturowe wiązanie – Superlite 150 – uhonorowane zostało ISPO Award. Dwiema prestiżowymi nagrodami DYNAFIT potwierdza swoją pozycję innowatora i lidera rynku skiturowego oraz wyznacza nowe standardy szybkości i lekkości na sezon Zima 2020-21. 

Narty Dynafit Blacklight Pro z nagrodą ISPO Gold (fot. mat. prasowy)

ISPO to międzynarodowa platforma biznesowa branży sportowej, która co roku przyznając swoje nagrody wyróżnia wybitne produkty na rynku. Składający się z branżowych ekspertów niezależny panel jurorów testuje i recenzuje setki produktów według precyzyjnie określonych kryteriów. W tym roku do konkursu zgłoszono około 430 produktów, które pod lupę wzięło 42 jurorów. Sama kategoria Sportów Zimowych liczyła ponad 170 zgłoszeń, spośród których doceniono dwa modele DYNAFIT.Komentuje Benedikt Böhm, międzynarodowy dyrektor marki:

DYNAFIT to lider innowacji w dziedzinie skitouringu. Dokonujemy polaryzacji, jesteśmy odważni i nie boimy się próbować całkowicie nowych rozwiązań, ponieważ tylko w taki sposób można osiągnąć postęp. Szybkość leży w naszym DNA i to my jako pierwsi zdefiniowaliśmy kategorię Speed Touring. Narty Blacklight Pro i kompatybilne z nimi wiązania Superlite 150 to dwa nadzwyczajne produkty umożliwiające jeszcze szybsze poruszanie się w górach przy minimalnym obciążeniu, zarówno w wymagającym terenie alpejskim, jak i powyżej 6000 m n.p.m w odległych pasmach na całym świecie. Bardzo cieszymy się, że jurorzy ISPO podobnie jak my widzą potencjał drzemiący w Speed Touringu.

Nagroda ISPO Gold dla modelu Blacklight Pro z innowacyjnym systemem PIN-SKIN

ISPO Gold Award przyznawana jest dla najlepszych produktów w poszczególnych kategoriach. Konkurencja jest ogromna, ale to właśnie model DYNAFIT Blacklight Pro zdobył największe uznanie jurorów w kategorii Sporty Zimowe/Segment Narty Skitouringowe. Nowość w linii Speed to najwyższej jakości, niezwykle estetyczny i najlżejszy w swojej klasie model opracowany specjalnie dla profesjonalnych skialpinistów. Przy szerokości 80 mm pod butem waży on zaledwie 900 gramów, co czyni go najlepszym towarzyszem każdego ambitnego skiturowca, który w górach pragnie poruszać się tak szybko, jak to tylko możliwe. Blacklight Pro posiadają zoptymalizowany pod kątem wagi rdzeń Paulowia Race Core w ultralekkiej karbonowej konstrukcji. Jedną z najważniejszych cech narty jest sposób mocowania fok: dzięki nowemu systemowi PIN-SKIN foki nie przyczepia się do piętki narty czy naciąga, a mocuje za pomocą małego pinu do odpowiadającego mu insertu bezpośrednio w narcie. Nie tylko pozwala to ograniczyć czas wykonywania operacji, ale także sprawia, że foka doskonale współpracuje z nartą. Jednocześnie rozwiązanie to odejmuje kilka zbędnych gramów od wagi całego ekwipunku, co jest zawsze kluczowe w wymagającym górskim terenie.

Komentarz jurorów ISPO (Andreas 'Black’ Weiss, marketingowiec freelancer):

System PIN-SKIN oznacza, że foka będzie zawsze precyzyjnie przycięta i odpowiedniej długości oraz pozostanie w jednej stabilnej pozycji i nie odklei się dzięki zintegrowanemu pinowi.

Superlite 150 – ISPO Award dla wszechstronnego wiązania z linii Speed

Superlite 150 – ISPO Award dla wszechstronnego wiązania z linii Speed (fot. mat. prasowy)

DYNAFIT zgarnał jeszcze jedną nagrodę, tym razem w kategorii Sporty Zimowe/Segment Wiązania Skitouringowe. Wyróżniony ISPO Award model Superlite 150 imponuje nie tylko swoją wagą – jedyne 150 gramów! – ale także wszechstronnością oraz niezwykle szeroką skalą regulacji siły wypięcia od 4 do 13 DIN. Wykonane całkowicie z aluminim wiązanie to nowy punkt odniesienia dla zorientowanych na podejścia skiturowców. Zainspirowani zawodniczym skialpinizmem projektanci DYNAFIT postanowili znacząco obniżyć wagę modelu w porównaniu do jego poprzednika. Jednocześnie wiązanie miało świetnie radzić sobie w szerokim wachlarzu warunków i być maksymalnie bezpiecznie, a zarazem bardzo wytrzymałe. Skala regulacji siły wypięcia 4-13 Z (DIN) to jedna z najważniejszych zalet modelu, będącego niezawodnym, bezpiecznym kompanem zapewniającym znakomite przełożenie siły na nartę. Jest to doskonały wybór dla miłośników  zarówno podejść na lekko, jak i bardziej agresywnych zjazdów. Oprócz możliwości regulacji wypięcia bocznego, opcjonalna sprężyna pozwala także na dostosowanie wypięcia pionowego zgodnie z indywidualnymi preferencjami użytkownika. Wiązania można zamontować bez lub ze skistoperami za pomocą odpowiedniego przyrządu. Model oferuje czterostopniowy system podparcia bez skistopera i dwustopniowe podparcie ze skistoperem. Oczywiście Superlite 150 jest także kompatybilne z harszlami DYNAFIT, co umożliwia użytkowanie w wyjątkowo mroźnych warunkach i oblodzonym terenie. Podobnie jak wszystkie wiązania DYNAFIT, również Superlite 150 zostały całkowicie wyprodukowane w Niemczech i objęte dożywotnią gwarancją.  

Dwie nagrody ISPO Awards 2020 dla Salewy

DYNAFIT cieszy się nie tylko ze swoich wyróżnień – tegoroczne targi ISPO to także duży sukces dla innej marki należącej do Grupy Oberalp. Zlokalizowana w Bolzano i specjalizująca się w sportach górskich SALEWA wyjeżdża z imprezy z ISPO Gold Award dla buta Mountain Trainer 2 oraz ISPO Award, którą w kategorii Outdoor/Kurtki Hikingowe otrzymał model Fanes Wool Polartec Women’s Jacket.

Informacja prasowa

***

Więcej na temat tegorocznych zwycięzców przeczytacie w naszych relacjach:

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0