HomeNowości z rynku

New Balance prezentuje kolekcję Fresh Foam X – modele 1080 i Hierro w najnowszych odsłonach

Pod koniec ubiegłego roku New Balance zapowiedział stworzenie kolekcji Fresh Foam X, w której powstaniu wykorzystane zostały najnowsze osiągnięcia w dziedzinie projektowania obuwia. W skład kolekcji weszły najbardziej prestiżowe modele marki oparte na docenionej i nagradzanej technologii Fresh Foam. Do sprzedaży w Polsce trafiły dwa pierwsze modele z tej kolekcji: dziesiąte wydanie flagowego modelu 1080 oraz najnowsza wersja terenowego buta Hierro.

New Balance prezentuje kolekcję Fresh Foam X (fot. mat. prasowy)

1080 v10

To flagowy model New Balance na twarde nawierzchnie, który w najlepszy sposób oddaje podejście marki do współczesnego projektowania obuwia biegowego. Łączy w sobie ogromne zasoby wiedzy o biegaczach, najwyższy poziom amortyzacji oraz najnowocześniejszy design, wszystko zamknięte w wyrafinowanej formie.

New Balance 1080 v10, wersja męska (fot. NB)

Seria 1080 znana już jest z zaskakującej kombinacji komfortu i energicznego odbicia przy jednoczesnym zachowaniu uczucia miękkości. Najnowsze, dziesiąte wydanie modelu idzie o krok dalej – daje o 8,5% więcej amortyzacji niż wersja v9. Dzięki ulepszonej podeszwieFresh Foam Xzapewnia też większy oddanie energii (+11%).

Wizualnie wyróżnia się przebudowanym zapiętkiem UltraHeel, który w naturalny sposób dopasowuje się do stopy, nie krępując ruchów i nie blokując ścięgna Achillesa. Uwagę zwraca też grawerowanie w nowym wzorze na podeszwie środkowej, które oprócz efektów wizualnych pozwoliło na zwiększenie elastyczności (+18%) i zmniejszenie wagi buta (7,5% lżejszy niż wersja v9).

New Balance 1080 v10, wersja damska (fot. NB)

Strefowa cholewka HypoKnitdopasowuje się do kształtu stopy, a haftowany fragment delikatnie wspiera śródstopie. Gumowa podeszwa zewnętrzna została udoskonalona i daje użytkownikowi jeszcze większą przyczepność, zapewnia łagodniejsze lądowanie na twardym podłożu oraz płynniejsze przetoczenie stopy.

Warszawski Biegacz, czyli Bartek Olszewski tak po prawie 400 km ocenia najnowszą odsłonę modelu 1080: To obecnie moje ulubione połączenie wygody i dynamiki. But treningowy, w którym biegam większość kilometrów. Wersja v10 dzięki jeszcze niższej wadze i świetnemu dopasowaniu daje poczucie dynamiki i szybkości wtedy, kiedy tego potrzebuję.

New Balance prezentuje kolekcję Fresh Foam X (fot. mat. prasowy)

Hierro v5

Pierwsze buty w teren New Balance zaprezentował w 1977 roku, był to model Trail 355 zaprojektowany na potrzeby wilgotnych szlaków w Nowej Anglii. Przez ponad 40 lat marka wprowadzała kolejne innowacje, oferując buty do różnych zastosowań i nawierzchni. Teraz przyszedł czas na outdoorową serię All Terrain, do której należy najnowsza odsłona modelu Hierro.

New Balance Hierro v5, wersja męska (fot. NB)

Piąte wydanie najpopularniejszych trailówek New Balance wyróżnia się przede wszystkim nowym odważnym, przyciągającym wzrok designem oraz ulepszoną podeszwą Fresh Foam X, która teraz zapewnia miękkość i ochronę stawów również na szlaku.

Cholewka o zwartej budowie pokryta jest powłoką TPU i razem ze zintegrowanym językiem pozwala utrzymać wnętrze buta wolne od zanieczyszczeń. Jednocześnie jej porowata konstrukcja zapewnia wysoki poziom wentylacji i szybkie odprowadzenie wody. Wzmocnienie Toe Protect chroni palce przed uderzeniami w przeszkody, a przedłużona podeszwa na pięcie pozwala na płynniejsze lądowanie stopy.

New Balance Hierro v5, wersja damska (fot. NB)

Zewnętrzna podeszwa Vibram® Megagrippodzielona jest na strefywykonane z różnych mieszanek gumy, które gwarantują trwałość na twardym podłożu, zapewniając jednocześnie lepszą kontrolę i przyczepność w trakcie szybkiego przemieszczania się po nierównym gruncie.

Swoimi pierwszymi wrażeniami dzieli się Chris Kwacz, autor bloga On The Move: Najnowsza odsłona Hierro jest szersza od poprzednika, co w połączeniu z amortyzacją Fresh Foam zapewnia stopie niesamowity komfort na kolejnych kilometrach. To nie jest sprinter do bicia życiówek, a but, który ma zapewnić wygodę i bezpieczeństwo nawet po kilkudziesięciu kilometrach biegu ultra w trudnym terenie. Piątka zaskakuje też pozytywnie swoim wyglądem. Odważny i oryginalny design na pewno zostanie zauważony na trailowych ścieżkach.

***

1080 v10

  • Drop: 8 mm
  • Cena: 599,99 zł

Hierro v5

  • Drop: 8 mm
  • Cena: 529,99 zł

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0