HomeNowości z rynku

Modnie, proekologicznie, dla całej rodziny: Kamik prezentuje obuwie na mrozy

Kanadyjski Kamik to producent znany jest w Polsce głównie z produkcji ocieplanych śniegowców na tęgie mrozy – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przykład? Jeden z jego flagowych modeli –  Alborg, odporny na mrozy do -50ºC – pełnił rolę buta bazowego w czasie ostatniej Narodowej Zimowej Wyprawy na K2. Co oczywiste, podobne ani nawet zbliżone mrozy nam nie grożą, jednakże w górach śniegu nie brakuje, a i w mieście warto mieć pod ręką ciepłe i wodoodporne obuwie. 

Modnie, proekologicznie, dla całej rodziny: Kamik prezentuje obuwie na mrozy (fot. Kamik)

Warto pamiętać – Kamik to marka rodzinna, od zawsze dostarczająca obuwie nie tylko na ekstremalne wyprawy, ale przede wszystkim na potrzeby rodzinnej rekreacji na świeżym powietrzu, zwłaszcza w zimie. Jej motto stanowią hasła #KamikStepOutside oraz #FreeYourPlay, którymi producent namawia rodziny do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Co więcej, rodzina zawsze stanowiła grupę docelową marki – firma Geenfoot Inc, nie tylko została założona przez klan Cook’ów (już ponad 120 lat temu!), ale i do dzisiaj jest w ich rękach. Oferowane obuwie tworzone jest z myślą zarówno o dorosłych, jak i o dzieciach – w każdym wieku. 

Kamik czynami podkreśla swoje proekologiczne podejście biznesowe. Tu działalność zgodna z zasadami Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) jest fundamentem działania, nie chwilowym trendem na potrzeby celów PR-owych. Troska o środowisko naturalne, zatrudnianie lokalnych pracowników i bazowanie na materiałach od lokalnych dostawców – również tych pochodzących z recyklingu – stanowią podstawę jego produkcji. Przez wiele lat Geenfoot Inc udoskonal procesy produkcyjne, tak, aby z roku na rok produkować coraz nowocześniej i odpowiedzialniej wobec środowiska. Przykład? Zakłady produkcyjne Kamika działają zgodnie z koncepcją Zero Waste, polegającą na ograniczaniu do absolutnego minimum ilości odpadów powstałych w procesie produkcji. Do produkcji samych wkładek używa się materiałów pozyskanych z plastikowych butelek poddanych procesowi recyklingu. Szacuje się, że dzięki temu firma utylizuje około trzech milionów butelek rocznie!

Obuwie Kamika można nabyć w sklepach takich jak eObuwie, Mivo, czy Skalnik. Na co warto zwrócić uwagę w kontekście bieżącego sezonu…?

KAMIK M’s Alborg

KAMIK M’s Alborg (fot. Kamik)

Flagowy, zimowy but na ciężkie mrozy od ekspertów z kanadyjskiego Kamika – zapewni Ci ochronę przy temperaturach dochodzących nawet do – 50 °C! Potwierdzeniem jego klasy jest fakt, iż wykorzystywany był jako but bazowy w czasie ostatniej, słynnej Narodowej Zimowej Wyprawy na K2. Alborg idealnie sprawdzi się w warunkach wysokogórskich i polarnych, jak również – naturalnie przy ujemnych temperaturach – podczas spacerów po nierównościach, w lesie,  w terenie podmokłym czy nawet w roli typowego, miejskiego śniegowca. Wodoodporny nubuk w warstwie cholewki zintegrowany został z odpornym na mrozy kauczukiem. Wszystkie szwy są podklejone, co zapobiega przedostaniu się wilgoci do środka buta. Kluczowym elementem jest 9-mm, ruchoma wkładka z materiału Zylextra®, wykonana z czterech, kompatybilnych ze sobą warstw. Co typowe dla Kamika, w 77% pozyskana ona została z materiałów poddanych recyklingowi. Łączona konstrukcja nie tylko chroni przez zimnem, ale i reguluje przepływ powietrza w bucie. Pierwszą z warstw stanowi poliestrowy filc, który odprowadza pot z dala od stopy i przekazuje go do zewnętrznej warstwy materiału. Druga warstwa, wykonana ze specjalnej pianki, izoluje i zapewnia stopom wygodę i komfort podczas marszu. Trzecia warstwa odpowiada za utrzymywanie ciepła w specjalnych komorach powietrznych. Ostatnia warstwa, bazująca na folii termicznej, chroni przed wnikaniem zimna, jednocześnie zapobiegając ucieczce ciepła na zewnątrz. Przyczepność do podłoża zapewnia kauczukowa podeszwa Snowgrip, posiadająca bieżnik przystosowany do śnieżnego podłoża. Ostatni kluczowy element stanowi gruby, futrzany kołnierz, zapobiegający wpadanie śniegu do środka buta. Alborg dostępny jest zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. 

Sugerowana cena detaliczna: 469 PLN

KAMIK M’s Hudson 5

KAMIK M’s Hudson 5 (fot. Kamik)

Męski but z outdoorowym zacięciem, będący połączenie klasycznego, skórzanego buta z ciepłym i wodoodpornym śniegowcem. Dzięki ocieplinie 3M™ Thinsulate™ możliwe jest utrzymanie komfortu cieplnego przy temperaturach sięgających -20°C. Cholewka bazuje tu na skórze naturalnej, a uszczelnione szwy blokują przedostanie się wilgoci do środka. Gwarancją przyczepności do podłoża jest podeszwa z antypoślizgowej gumy syntetycznej RubberHe.

Sugerowana cena detaliczna: 549 PLN

KAMIK W’s Momentum Lo

KAMIK W’s Momentum Lo (fot. Kamik)

Niezwykle ciepłe, damskie śniegowce przeznaczone do użytku miejskiego oraz do rekreacji na świeżym powietrzu, również w warunkach nierównego terenu. Model wykonany został wyłącznie z wegańskich komponentów. Cholewka bazuje na wodoodpornym nylonie, od góry połączonym ze sztucznym futrem, które zapobiega przedostaniu się śniegu do wnętrza buta. Ochronę przed zimnem stanowi syntetyczna ocieplina, bazująca na mikrowłóknach 3M™ Thinsulate™. Zapewnia ona świetną oddychalność i utrzymanie komfortu cieplnego w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych, w tym nawet przy temperaturze sięgającej -40°C. Przyczepność do podłoża gwarantuje antypoślizgowa podeszwa zewnętrzna, wykonana z syntetycznej gumy o podwójnej gęstości. Co ciekawe, specjalne uchwyty w rejonie pięty umożliwiają zamocowanie w butach rakiet śnieżnych. 

Sugerowana cena detaliczna: 379 PLN

KAMIK W’s Sienna Mid

KAMIK W’s Sienna Mid (fot. Kamik)

Jeden z najbardziej eleganckich modeli w damskiej kolekcji Kamika. Trzysezonowe buty zapewnią Ci komfort podczas zimnych i deszczowych dni – zarówno w warunkach miejskich, jak i w umiarkowanym terenie na łonie przyrody. Cholewka w niniejszym modelu wykonana została z połączenia wodoodpornych komponentów – skóry naturalnej oraz flanelowych wstawek. Komfort termiczny zapewnia ocieplina 3M™ Thinsulate™ – również w temperaturach sięgających -20°C. Gwarancją przyczepności do podłoża jest podeszwa z antypoślizgowej gumy syntetycznej RubberHe. Warto zaznaczyć, iż w sprzedaży dostępna jest wersja Sienny z wysoką cholewką.

Sugerowana cena detaliczna: 499 PLN

KAMIK K’s Stance

KAMIK K’s Stance (fot. Kamik)

Dziecięce śniegowce, które pokonają każdą zaspę. Zapewniają ciepło nawet w skrajnych, zimowych warunkach – również przy temperaturze do -32°C. Membrana Dri Defence® odpowiada za odprowadzanie wilgoci i sprawia, iż but jest szczelny i wodoodporny. Górna warstwa jest regulowana i zapewnia ochronę przed wpadającym śniegiem. Są łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu. Stabilizację użytkowania gwarantuje możliwość umocowania stopy za pomocą rzepa,  natomiast przyczepność do podłoża zapewnia wykonana z syntetycznego kauczuku antypoślizgowa podeszwa zewnętrzna. Flagowy model kanadyjskiego Kamika w segmencie dziecięcych śniegowców.

Sugerowana cena detaliczna: 249 PLN (rozmiary 22 – 27 EU);  259 PLN (rozmiary 28 – 36 EU)

KAMIK K’s Insight GTX

KAMIK K’s Insight GTX (fot. Kamik)

Niezawodny but zimowy, który sprosta wymaganiom nawet w największych zaspach. Wyposażony jest on w membranę Gore-Tex®, zapewniającą wysoki poziom wodoodporności i oddychalności. Dzięki temu stopy Twojego dziecka pozostaną suche podczas wszelkiego rodzaju zimowych szaleństw. Dodatkowo sama cholewka wykonana została z wodoodpornego nylonu o gęstości 600 denier. Warstwę ocieplającą stanowi trójwarstwowa, wyciągana wkładka Zylex®, w 97% wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu. Zapewnia ona komfort termiczny przy temperaturach sięgających nawet – 32°C. Podeszwa zewnętrzna wykonana została z syntetycznej, antypoślizgowej gumy. 

Sugerowana cena detaliczna: 369 PLN

Informacja prasowa

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0