HomeImprezy outdoor

Targi OutDoor by ISPO 2020 odwołane

W związku z epidemią koronawirusa (SARS-CoV-2) oraz wprowadzonymi przez rząd niemiecki regulacjami, Messe München są zmuszone odwołać tegoroczną edycję letnich targów OutDoor by ISPO 2020. Decyzja została uzgodniona z European Outdoor Group (EOG). Kolejne targi OutDoor by ISPO odbędą się latem 2021 r.

Klaus Dittrich, prezes i CEO Messe München oświadczył:

W obecnej sytuacji zorganizowanie targów w ustalonym terminie byłoby nieodpowiedzialne, zarówno ze względów zdrowotnych, jak i ekonomicznych. Patrzymy w przyszłość i mamy nadzieję, że wspólnie z branżą zorganizujemy z powodzeniem OutDoor by ISPO 2021.

Decyzja o odwołaniu targów była konsultowana z europejską organizacją zrzeszającą marki outdoorowe – European Outdoor Group. Mark Held, prezes EOG, komentuje obecną sytuację:

Pandemia wpływa na naszą branżę w sposób bezprecedensowy. Wierzymy, że przesunięcie kolejnej edycji OutDoor by ISPO na czerwiec 2021 r. pozwoli firmom z naszego sektora uwolnić część zasobów, tak bardzo potrzebnych w obecnej sytuacji i wykorzystać te środki jako wsparcie dla pracowników, sprzedawców, odbiorców i łańcuchów dostaw.

Podczas konferencji prasowej poświęconej przyszłości targów humory dopisywały. W lutym nikt nie mógł się spodziewać co nas czeka… Od lewej: Mark Held (prezes European Outdoor Group), Ronald Garan oraz Klaus Dittrich (prezes zarządu / Messe München GmbH) (fot. 4outdoor.pl)

Przedstawiciele Messe München podkreślają, że im lepiej uda nam się ochronić wszystkich uczestników rynku przed skutkami kryzysu teraz, w tym lepszej kondycji spotkamy się gdy trudny czas minie. Mają również nadzieję, że OutDoor by ISPO 2021 okaże się kluczową platformą wsparcia dla biznesu i demonstracją pozytywnej regeneracji branży.

W tej chwili polska branża zmaga się z problemami dużo bardziej naglącymi. Z pewnością nikt nie myśli o targach, które są inwestycją czasu, pracy i środków. Zasoby te muszą być lokowane z największą rozwagą. Niewykluczone jednak, że po zakończeniu pandemii i początkowym okresie powrotu do normalnego trybu pracy, spotkania tego typu nabiorą nowej wartości.

Póki co skupmy się jednak na sprawach aktualnych. Niedawno analizowaliśmy dla Was sytuację najsilniej dotkniętych skutkami epidemii obszarów naszego rynku:

Zachęcamy również do zapoznania się z treścią pisma Polish Outdoor Group wystosowanego do Ministerstwa Rozwoju oraz Sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju:

Zapraszamy również do grupy dyskusyjnej, która została zawiązana na Facebooku:

Michał Gurgul
źródło: Messe München

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0