HomeNowości z rynkuEkologia / Zrównoważony rozwój

Lifestylowa „zielona” kolekcja Keen – wiosna/lato 2020 

Na sezon wiosna/lato 2020 KEEN z dumą wprowadza do cholewek kilku modeli zrównoważone włókna wykorzystujące plastikowe butelki PET pochodzące z recyklingu. Przetwarzając ten materiał w cholewki i sznurowadła, marka KEEN w nowym sezonie skutecznie usunie z środowiska prawie milion butelek PET!

Lifestylowa „zielona” kolekcja Keen – wiosna/lato 2020 (fot. KEEN)

Kilka lat temu marka KEEN wyruszyła w podróż, aby zidentyfikować i usunąć szkodliwe substancje chemiczne w procesach produkcji oraz podjęła działania, które zminimalizują niekorzystny wpływ na środowisko naturalne. Najnowsza outdoorowo-lifestylowa kolekcja z dumą ukazuje kilka znaczących efektów tej podróży. Debiut nowych, świadomie skonstruowanych modeli, które inspirują fanów KEEN do życia w zgodzie ze planetą, jednocześnie zmniejszając ich negatywny wpływ na jej środowisko. 

Robiąc krok na przód i wchodząc w sezon wiosna/lato 2020, przełomowa seria UNEEK będzie  traktowana jako „zielona” metamorfoza. Od momentu powstania, w 2014 r. ten awangardowy model odbija się echem na całym świecie dzięki influencerom i liderom opinii publicznej. Jego indywidualizm docenili Ci, którzy decydują się na myśleć i działać, aby żyć inaczej. Ci świadomi obywatele globalnej wioski są świadomi swojego wpływu na planetę i tego, co to oznacza dla życia obecnie oraz przyszłości.

Damska wersja modelu UNEEK SNK marki KEEN (fot. KEEN)

Idąc w duchu filozofii zrównoważonej produkcji KEEN z dumą przedstawiamy nowy UNEEK SNK – otwarty but typu sneaker, który stworzono z pełną świadomością ochrony środowiska, z charakterystyczną górną częścią zbudowaną w całości z przetworzonych butelek PET. Przekraczając granice ekologicznego obuwia, ten wszechstronny wykorzystuje sznurówki z przetworzonego tworzywa sztucznego. Wykorzystano również hydrofobową technologię wolną od szkodliwych substancji PFC tak powszechnych w przemyśle obuwniczym. Przyjazna dla planety technologia Eco Anti–Odor blokująca rozwój drobnoustrojów dzięki rezygnacji z wykorzystywania szkodliwych pestycydów również pomaga zminimalizować niekorzystny wpływ na środowisko naturalne. 

Model Elle marki KEEN (fot. KEEN)

Nowy damski model Elle łączy stylowy wygląd z odpowiedzialnym podejściem do produkcji. Nowy but jest niebywale komfortowy a dzięki i niskiej wadze i zastosowanym technologiom jego oddziaływanie na stopę, jak i środowisko jest wyjątkowo niewielkie. Skonstruowana z super wygodnej, elastycznej cholewki z paskami wykonanymi z wysokiej jakości tworzyw sztucznych z recyklingu Elle, z pewnością wprowadzi wiosnę w każdy krok świadomie dbającego o środowisko naturalne fana marki KEEN. Każda para butów to trzy butelki mniej na wysypisku śmieci! Do wyboru są dwie wersje buta występujące w kolorze bordo lub khaki, czyli ponadczasowy model Backstrap z zapiętkiem oraz Slide, który jest wsuwany jak klapek.

Lana Cross Strap marki KEEN (fot. KEEN)

Lana Z-strap marki KEEN (fot. KEEN)

Zaprojektowana z myślą spacerach w upalne dni, Lana to nowa kolekcja sandałów dla kobiet, która łączy wygodę, kunszt wykonania i ponadczasową sylwetkę, która z pewnością stanie się obowiązkowym elementem garderoby na najbliższe sezony. Świadomie wykonane z certyfikowanej skóry najwyższej jakości wykonanej odpowiedzialnie przez LWG (Leather Working Group), modele z serii Lana są wyposażone w system KEEN Eco Anti-Odor, dzięki któremu bez użycia szkodliwych substancji chemicznych stopy pozostają świeże i suche przez całe lato. Odchodząc od jednosezonowego, szybkiego i konsumpcyjnego sposobu myślenia, Keen proponuje model który został zaprojektowany tak, aby przetrwać całe lata. 

Męski model Highland marki KEEN (fot. KEEN)

Wynieś styl na wyżyny z nowym, męskim modelem Highland. Ten lekki, wygodny but sprawdzi się w ciepłe dni podczas wędrówki po okolicy i nie tylko. Świadomie skonstruowany z certyfikowaną skórzaną cholewką pochodzącą z garbarni grupy Leather Working Group (LWG) daje ci pewność, że przy jej produkcji wykorzystano szereg najnowocześniejszych systemów chroniących środowisko. Highland wykonany jest z wykorzystaniem oddychającej podszewki z siatki i antybakteryjnej ekologicznej powłoki blokującej rozwój drobnoustrojów  KEEN Eco Anti-Odor, dzięki którym stopy pozostają świeże na długo.

Męski UNEEK marki KEEN (fot. KEEN)

Nowe modele KEEN –  UNEEK SNK w wersji z klasycznym elastycznym zapinaniem  (499,95 zł) lub  but wsuwany (499,95 zł), Elle (299,95 zł), Lana Cross Strap (379,95 zł), Z-strap (359,95 zł) i Slide (359,95 zł) oraz Highland (429,95 zł) będą dostępne w sklepach outdoorowych i sportowych w całym kraju od kwietnia  2020 roku i na www.keen.pl.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0