HomeNowości z rynku

To związek na całe życie, wybierz mądrze!

Odpowiednio dobrane spodnie trekkingowe sprawią, że poczujesz różnicę. Dlatego Fjällräven oferuje najszerszy wybór modeli.

fot. mat. prasowe Fjällräven

Czas, kiedy nie możemy wyjechać na łono przyrody, to najlepszy okres na planowanie i przygotowania do przyszłych wyjazdów. Wykorzystajcie go na szukanie odpowiedniego sprzętu i czytanie o nim. Zróbcie porównania, przygotujcie listę rzeczy do spakowania i wybierzcie to, w co się ubierzecie i co zabierzecie ze sobą. Znalezienie odpowiedniej pary spodni trekkingowych może być pierwszym krokiem do wielu udanych wycieczek. W poniższym materiale zawarliśmy nasze sugestie co do tego, jak odnaleźć się w szerokiej gamie modeli Fjällräven i znaleźć idealną parę spodni trekkingowych dla każdego.

fot. mat. prasowe Fjällräven

Eksperci w dziedzinie spodni trekkingowych od 1970 roku

Droga, jaką Fjällräven pokonał, aby zostać ekspertem w dziedzinie spodni outdoorowych, rozpoczęła się już w 1970 roku. Wędrówki na łonie natury wymagają przyzwoitej pary spodni, która podoła wymaganiom na szlaku. W tamtym czasie Greenland Trousers były pierwszymi z wielu par spodni Fjällräven, które na przestrzeni lat przyczyniły się do tego, że dziś marka może zaoferować jeden z największych wyborów spodni trekkingowych w branży. Ten pierwszy model był wykonany z z tkaniny G-1000. Założyciel firmy, Åke Nordin, rozważał użycie tego materiału do produkcji namiotu, ale okazał się on zbyt ciężki do tego celu. Był za to idealny na pierwszy produkt odzieżowy – Greenland Jacket, a również na pierwszą parę spodni – Greenland Trousers. Poprawy wymagała jedynie wodoodporność materiału.

Åke Nordin był kiedyś skoczkiem narciarskim. Wrócił pamięcią do czasów, kiedy stał na szczycie skoczni Paradiskullen i czekał na swoją kolej do zjazdu. Zarówno on, jak i pozostali skoczkowie w czasie przerw woskowali nie tylko narty, lecz także tylną część spodni, aby nie stała się wilgotna, a przez to dodatkowo nie wychładzała. Tak właśnie narodziło się słynne połączenie materiału G-1000 i wosku Greenland Wax. Od tego czasu na naszych oczach nieprzerwanie trwa historia materiału G-1000 i spodni Fjällräven, w wyniku której powstały kolejne modele przeznaczone do różnych celów i rodzajów aktywności.

W 2011 roku opracowaliśmy i pokazaliśmy światu Keb Trousers – nowy standard technicznych spodni trekkingowych wykonanych z wytrzymałego materiału G-1000 połączonego z elastyczną tkaniną. Zaraz po premierze model zdobył Outdoor Industry Award w kategorii „najlepsze spodnie turystyczne”. Jury konkursu doceniło wytrzymałość i funkcjonalność produktu oraz ekologiczny proces jego produkcji. Po tej nagrodzie pojawiło się także wiele innych. Dzisiaj, z ponad 50-letnim doświadczeniem w projektowaniu spodni trekkingowych, Fjällräven wciąż pracuje nad rozwojem nowych produktów i materiałów oraz nieustannie ulepsza istniejące modele.

Takie podejście zaowocowało wieloma różnymi krojami i stylami, ale także kolejnymi bestsellerami, takimi jak elastyczne, ale wytrzymałe legginsy trekkingowe Abisko Trekking Tights, hybrydowy model Kaipak Trousers łączący stretch i G-1000 czy superlekkie, oddychające i wielokrotnie nagradzane Abisko Midsummer Trousers. Razem tworzą one jedną z najszerszych i najbardziej wszechstronnych gam spodni trekkingowych w branży, dzięki czemu każdy może znaleźć swoją idealną parę.

fot. mat. prasowe Fjällräven

Jak znaleźć idealne spodnie trekkingowe?

Fjällräven o spodniach trekkingowych wie wszystko. Ale dlaczego jest tak wiele modeli? Odpowiedź jest tak prosta, jak oczywista: wszyscy jesteśmy inni. Lubimy różne aktywności. Więc nasze spodnie też muszą być różne. Henrik Andersson jest kierownikiem działu badań i rozwoju we Fjällräven. Radzi, aby przed rozpoczęciem poszukiwań idealnych spodni zadać sobie kilka prostych pytań:

  • Do czego będziesz używał spodni?
  • W jakim klimacie i temperaturze będziesz je wykorzystywać?

Wszystkie spodnie trekkingowe są wykonane tak, aby zapewnić maksymalną swobodę ruchów i komfort. Ale jeśli przemierzasz tereny nizinne, to nie potrzebujesz od spodni takiej samej wszechstronności, jak w trakcie wyprawy w góry. Im trudniejszy teren i większe kroki, tym bardziej elastyczne powinny być Twoje spodnie. Możesz potrzebować lepszej wentylacji w ciepłych i wilgotnych warunkach albo dodatkowej ochrony przed zmienną pogodą i zimnymi wiatrami. Te pierwsze pytania pomogą Ci wybrać najbardziej odpowiedni materiał. Jak tylko to ustalisz, możesz zadać sobie kolejne pytanie:

  • Do jakich rzeczy chcesz mieć łatwy dostęp?

Tu chodzi o liczbę kieszeni. „Jeśli wędrujesz w terenie poza szlakami, przydadzą ci się kieszenie na nogawkach, w których jest miejsce na mapę i kompas”, mówi Henrik i dodaje: „Możesz również potrzebować szybkiego dostępu do zapałek, noża i innych rzeczy, z których będziesz często korzystał”.

Coś dla każdego – przegląd kolekcji

Szeroki wybór modeli, krojów i rozmiarów spodni Fjällräven tworzy wyjątkową ofertę odpowiednich produktów dla klientów o zróżnicowanych potrzebach i preferencjach: lekkie, przewiewne, szybkoschnące i bardzo łatwe w pakowaniu spodnie o bezkompromisowej funkcjonalności i wszechstronności, wykonane z najnowocześniejszych materiałów, które spełniają wysokie standardy zrównoważonego rozwoju Fjällräven.

Nowy model Kaipak Trousers stanowi atrakcyjny punkt wyjścia do szerokiej rodziny spodni trekkingowych Fjällräven. Lekkie i przewiewne High Coast Lite Trousers oferują optymalny komfort podczas każdej wiosennej i letniej aktywności w terenie. Natomiast letnie spodnie Abisko Midsummer Trouserszostały wybrane z długiej listy produktów i zdobyły statuetkę Gold Winner w konkursie „Outstanding Outdoor Awards 2019” podczas targów OutDoor by ISPO. Po prostu wyznaczają zupełnie nowy standard jeśli chodzi o funkcjonalność podczas trekkingu w ciepłych warunkach.

fot. mat. prasowe Fjällräven

fot. mat. prasowe Fjällräven

Produkty dostępne są w sklepach: fjallraven-shop.pl, trekkersport.com.pl, outdoorzy.pl, grube.pl, polarsport.pl, everestlodz.pl,  alpinsklep.pl, e-pamir.pl, sp.com.pl, skalnik.pl, 8a.pl.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0