HomeNowości z rynku

Rękawice Heatbooster GTX i współpraca marki Viking z GORE

Pomysł, koncepcja i projekt nowego produktu polskiej marki powstały w całości w siedzibie marki Viking w Buczkowicach koło Bielska-Białej. Dział projektowania produktu zbadał potrzeby rynku i dostępne technologie, tak aby stworzyć produkt atrakcyjny wizualnie, funkcjonalny i najbardziej, jak to tylko możliwe, odpowiedzialny ekologicznie.

Produkcja rękawic zlokalizowana jest na Dalekim Wschodzie (Wietnam), natomiast komponenty systemu grzewczego importowane są z USA. Rękawice Heatbooster GTX podczas minionej edycji targów zimowych w Monachium otrzymały nagrodę ISPO Award. Nie jest to jednak jedyny model, w którym producent wykorzystał materiały GORE.

Zastosowanie membran GORE-TEX przez polską markę należy do rzadkości, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej tej sprawie i porozmawiać z Product Manager marki Viking – Magdaleną Stettner.

W jakich modelach rękawic zastosowaliście materiały GORE?

Przede wszystkim zależało nam na dostarczeniu klientom produktów dopracowanych pod kątem wizualnym oraz zaawansowanych technologicznie. Aby osiągnąć zamierzony cel, zdecydowaliśmy się na współpracę z marką GORE. Na sezon 2020/21 przewidzieliśmy 9 modeli rękawic przeznaczonych dla mężczyzn, kobiet, a także dzieci. Wśród nowych modeli czołową pozycję zajmuje zaawansowany i nagrodzony na ISPO produkt premium – rękawice Heatbooster GTX z systemem grzewczym. Ten model jest dostępny w trzech wariantach. Ponadto w nowej kolekcji znalazły się dwa modele rękawic męskich o zróżnicowanym kroju – Branson GTX i Hudson GTX. Do wyboru Pań oprócz Heatbooster GTX, oddaliśmy trzy modele rękawic – Paganella GTX, Sherpa GTX oraz Sherpa GTX Mitten. Powstał również model rękawic dziecięcych – Helix Junior GTX.

Rękawica Viking Heatbooster GTX

Jak przebiega współpraca z GORE? Oprócz samej technologii to chyba również ważny ruch dla wizerunku marki?

Współpracę rozpoczęliśmy w zeszłym roku. Póki co jesteśmy bardzo zadowoleni z kontaktu z przedstawicielami brandu. Cieszymy się, bo nowości w kolekcji VIKING na sezon 2020/21 wykonane z użyciem membrany GORE-TEX spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem klientów i dystrybutorów marki.

Jakie zalety ma ta technologia? Dlaczego jej wykorzystanie jest szczególnie istotne w rękawicach?

Szeroko znana membrana GORE-TEX przy zachowaniu odpowiedniej jakości materiałów składowych jest liderem niezawodności w izolacji przed czynnikami atmosferycznymi. Zadaniem membrany będącej warstwą pomiędzy materiałem głównym rękawicy a ociepliną, jest zapewnienie komfortowego mikroklimatu ciepłych, suchych rąk. Gwarantuje ona jednocześnie wodoszczelność i wiatroszczelność rękawic. To sprawia, że szukający niezawodnej ochrony na każde warunki na stoku, pytają o technologię
GORE-TEX.

***

Nowa kolekcja rękawic marki Viking będzie dostępna w sklepach od września 2020 r.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0