HomeImprezy outdoor

Fjällräven wstrzymuje kolejne edycje popularnej serii trekkingów z powodu pandemii Covid-19

W związku z sytuacją spowodowaną rozprzestrzenianiem się choroby wywoływanej przez wirus 2019-nCoV marka Fjällräven odwołała trekkingi z serii Fjällräven Classic w Niemczech, Danii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, USA i Chinach w 2020 roku.

fot. Fjällräven

Pierwszy trekking Fjällräven Classicodbył się w 2005 roku w Szwecji. Celem wydarzenia jest inspiracja, edukacja i zachęcanie ludzi do długodystansowych wędrówek na łonie natury. Fjällräven zapewnia obsługę i dba o logistykę, dzięki czemu trekking jest dostępny i łatwiejszy dla początkujących podróżników. Uczestnicy, wędrując z całym wyposażeniem na plecach, nocują w namiotach pod letnim niebem. Na trasie rozmieszczone są punkty kontrolne, gdzie można uzupełnić zapasy żywności, gaz do kuchenek, uzyskać pierwszą pomoc i wszelkiego rodzaju wsparcie. Popularność szwedzkiego Fjällräven Classic – 110-kilometrowej trasy po spektakularnych górach Laponii – sprawiła, że zorganizowano kolejne edycje w Danii (2014), USA (2016) oraz Hongkongu (2017). W zeszłym roku Fjällräven ogłosił, że w 2020 roku seria Fjällräven Classic powiększy się jeszcze o cztery kolejne lokalizacje: Niemcy, Wielką Brytanię, Koreę Południową i Chiny.

Trekking na łonie natury to najprawdopodobniej jedna z najzdrowszych i najbardziej dostępnych aktywności. Regularne wędrówki poprawiają wytrzymałość i tężyznę fizyczną. Przebywanie na świeżym powietrzu, przy odgłosach ptaków i w otoczeniu kolorów natury, ma także pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne. Tam, gdzie otwarte są lasy i parki, warto pamiętać, że ta aktywność niesie niewielkie ryzyko urazów, a zachowanie odpowiedniego dystansu od innych uczestników trekkingu zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów.

Z organizacyjnego punktu widzenia Fjällräven czuje się na siłach, aby zorganizować serię trekkingów Classic w sposób odpowiedzialny pod kątem zagrożenia koronawirusem, jednak bycie gospodarzem takiego wydarzenia jest bardziej skomplikowane. Wytyczone trasy trekkingów znajdują się w słabo zaludnionych i trudno dostępnych miejscach. W obliczu kryzysu zdrowotnego, z jakim mamy obecnie do czynienia na całym świecie oraz związanego z tym obciążenia lokalnych służb medycznych, organizatorzy zdecydowali się na bardziej zdecydowane działania.

Plany Fjällräven na rok 2020 były bardzo ambitne i zakładały organizację przynajmniej ośmiu wydarzeń Fjällräven Classic. Z tym większym smutkiem przedstawiciele marki zdecydowali się poinformować uczestników, że ze względu na obecną sytuację na świecie trekkingi Fjällräven Classic w Niemczech, Danii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Chinach i USA nie odbędą się w tym roku i zostają przełożone na 2021 rok.

Światełkiem w tunelu są zaplanowane trekkingi w Korei Południowej i Hongkongu. W tych dwóch lokalizacjach Fjällräven nieustannie monitoruje rozwój wydarzeń i ocenia, jakie działania są niezbędne do przeprowadzenia bezpiecznych i udanych imprez. Sprzedaż biletów na te wydarzenia została jednak przełożona na sierpień 2020 r., kiedy będzie można podjąć właściwe decyzje oparte o fakty.

Wszyscy uczestnicy, który posiadają bilet na którekolwiek z wydarzeń w 2020 roku (Szwecja, Dania, Niemcy i Wielka Brytania), mogą go zatrzymać i wykorzystać w 2021 roku (lub przekazać komuś, kto będzie mógł wziąć udział) lub zwrócić organizatorom i otrzymać pełny zwrot pieniędzy.

Nawet jeśli ta informacja jest dość smutna zarówno dla Fjällräven, jak i wszystkich miłośników trekkingu, którzy czekali na Fjällräven Classic 2020, warto podkreślić, że marka się nie poddaje. Misją Fjällräven jest inspirowanie ludzi do spędzania czasu na łonie natury. Niektóre kraje na świecie powoli łagodzą restrykcje, a dostęp do przyrody staje się znowu możliwy. Przed nami na pewno lepsze dni i wszyscy we Fjällräven cieszą się, że wkrótce znów będą mogli wędrować wspólnie.

Informacja prasowa Fjällräven

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0