HomeRynek outdoorLudzie branży outdoor

Janusz Gołąb dołącza do teamu Mammut Polska

Do polskiego teamu marki Mammut dołączył świetny himalaista i alpinista – Janusz Gołąb. Człowiek, który w wysokich górach czuje się jak w domu. Tatry, Alpy i Himalaje zna jak własną kieszeń. Odznaczony medalem za wybitne osiągnięcia sportowe. Lista osiągnięć Janusza jest długa. W latach 90. zasłynął przejściami najtrudniejszych dróg typu alpejskiego, znany jest również jako pierwszy zimowy zdobywca Gasherbruma I w Karakorum (wraz z Adamem Bieleckim), za co otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

 

Janusz Gołąb w teamie Mammut Polska (fot. Marcin Kin Photography)

Janusz to himalaista, alpinista, członek legendarnego „Dream Team”, który na przełomie wieków dokonał szeregu najwyższej klasy przejść o charakterze alpejskim, w tym zimowego przejścia ściany Trolli w Norwegii, pierwszego zimowego przejścia drogi Manitua na północnej. ścianie Grandes Jorasses w masywie Mont Blanc, pierwszego polskiego przejścia drogi Piola-Ghilini na pn. ścianie Eigeru. Zwieńczeniem alpejskich sukcesów było wytyczenie nowej drogi na ścianie Kedar Dome w Himalajach Gharwalu. W 2012 r. Gołąb i Adam Bielecki jako pierwsi zdobyli zimą Gasherbrum I (8068 m), w 2014 r. Janusz wszedł na K2 (8611 m). W 2015 r. z Wojciechem Grzesiokiem i Andrzejem Życzkowskim stanął na Denali (6190 m) po przejściu drogi Cassina.

Do teamu Mammuta w Polsce należą jeszcze Szymon Styrczula-Maśniak i Anna Brożek.

Dystrybutorem marki Mammut jest firma Uni-sport z Katowic, specjalizująca się w dystrbucji sprzętu sportowego i sprzętu do prac wysokościowych od 1996 r. W ciągu wielu lat obecności na rynku outdoorowym Uni-sport stał się solidnym i sprawdzonym dostawcą wysokiej klasy odzieży turystycznej, narciarskiej, sprzętu wspinaczkowego, sprzętu snowboardowego, sprzętu do ratownictwa lawinowego (detektory lawinowe Barryvox, plecaki lawinowe), sprzętu do prac wysokościowych, kolekcji biegowej.

Od początku działalności firma związana ze szwajcarską firmą Mammut oraz czeską Singing Rock – dystrybucja lin statycznych, dynamicznych, sprzętu do wspinania, sprzętu i uprzęży do prac wysokościowych. Ostatnią marką, która dołączyła do oferty to firma NITRO – oferująca deski buty oraz wiązania snowboardowe. Firma prowadzimy również sieć sklepów firmowych Mammut – w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Zakopanem, Wrocławiu i Warszawie.

Źródło: własne, Uni-sport

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0