HomeRynek outdoor

Pandemia im nie straszna – nowy sklep Polar Sportu i Salewy w Łodzi

Polar Sport i Salewa wspólnie wkraczają do Łodzi. Przy ulicy Piotrkowskiej powstanie kolejny sklep znanej krakowskiej firmy – będzie to firmowy salon marek Salewa i Dynafit. I na tym nie koniec.

Polar Sport od lat idzie własną drogą i podczas gdy większość branży okopuje się w internecie, krakowska firma odważnie inwestuje w sklepy stacjonarne. – Wierzymy w tradycyjny handel i w ludzi. Widzimy, że klienci lubią do nas przychodzić, lubią rozmawiać z naszymi doradcami, którzy są prawdziwymi entuzjastami outdooru i chętnie dzielą się swoją wiedzą i pasją. Tego nie ma w sklepach internetowych i klienci o tym wiedzą – uważa Grzegorz Rojek dyrektor zarządzający Polar Sportu.

Pierwszy sklep powstał w Krakowie prawie 30 lat temu. Dziś Polar Sport ma 5 sklepów stacjonarnych i apetyt na kolejne. – Nie da się ukryć, że i nas mocno pokiereszowała sytuacja związana z pandemią, ale gdy w świetnej, łódzkiej lokalizacji pojawiła się możliwość otwarcia nowego sklepu, błędem byłoby z niej nie skorzystać – mówi Rojek.

Tym bardziej, że chęć współpracy wyraziła Grupa Oberalp Polska, dystrybutor marek Salewa i Dynafit w Polsce. – Działamy razem od lat na Krupówkach w Zakopanem i wiemy, że z tą ekipą osiągniemy podobny sukces także w Łodzi – wyjaśnia Jarosław Daniel, dyrektor generalny Oberalp Polska. – W Łodzi brakowało takiego sklepu, choć nie brakuje tam zapaleńców wspinaczki, górskich wędrówek, skiturowców i biegaczy. To właśnie dla nich w wakacje razem z Polar Sportem otworzymy prawdziwy Salewa Mountain Shop na Piotrkowskiej – dodaje.

Sklep Salewy w Zakopanem (fot. Salewa)

Polar Sport przejął sklepy spółki Trawers działającej w Łodzi od 1991 roku. Przy Piotrkowskiej 4, najbardziej prestiżowej ulicy miasta najpierw uruchomiony zostanie salon Salewa-Dynafit, a nieco później Polar Sport z innymi outdoorowymi markami.

Sklep Polar Sport w Warszawie (fot. Polar Sport)

Polar Sport to jeden z najstarszych specjalistycznych sklepów outdoorowych w Polsce. Powstał prawie 30 lat temu w Krakowie, od samego początku oferując sprzęt najlepszych światowych marek. Oprócz Krakowa przy ul. Siennej, Polar Sport ma sklepy w Zakopanem (salon Salewa-Dynafit na Krupówkach), w Warszawie przy ul. Łuckiej, w Gdyni na Starowiejskiej oraz drugi sklep w Krakowie – w Galerii Bronowice. Teraz czas na Łódź i z tego, co wiemy, to nie jest jeszcze ich ostatnie słowo.

Informacja prasowa Polar Sport

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Maniek 4 lata ago

    „W Łodzi brakowało takiego sklepu” – to zdanie jest nieprawdziwe. W Łodzi jest znakomity sklep z markami segmentu premium i nie tylko. Od niedawna jest też sklep internetowy. Jest wszystko od sprzętu wspinaczkowego po rekreacyjne wycieczki. Właściwie jest pod drugiej stronie ulicy – Piotrkowska 9, Sklep Turystyczny Everest