HomeRynek outdoor

Włączenie Trawers do sieci Polar Sport – komunikat spółki

W dniu 18 czerwca została podpisana umowa sprzedaży udziałów spółki TRAWERS PL prowadzącej Łódzkie Sklepy Turystyczne TRAWERS. Nabywcą i nowym właścicielem sklepów jest spółka POLAR SPORT z Krakowa, prowadząca działalność w kliku lokalizacjach na terenie całej Polski. Wraz ze sklepami w Łodzi POLAR SPORT nabył prawa do marki TRAWERS, chronionej prawem patentowym od roku 1992.

Obie firmy należą do najstarszych polskich przedsięwzięć outdoorowych, działających do dnia dzisiejszego -TRAWERS został założony w roku 1991, a POLAR SPORT w 1992. Obie firmy w pierwszej dekadzie swojej działalności działały aktywnie w sieci sklepów firmowych ALPINUS, a następnie kontynuowały działalność jako sklepy wielomarkowe.

TRAWERS i POLAR SPORT od ubiegłego roku prowadziły rozmowy na temat wspólnej przyszłości, zakończone ostatecznie wspólną decyzją o włączeniu sklepów TRAWERS do prężnie rozwijającej się sieci POLAR SPORT. Epidemia koronawirusa nie wpłynęła na zmianę powyższych planów, natomiast opóźniła ich realizację.

Wspólnicy TRAWERS PL zdecydowali się na zawarcie tej transakcji, kierując się dobrem Spółki i głębokim przekonaniem, że doświadczony inwestor branżowy, jakim jest POLAR SPORT zapewni Spółce najlepsze warunki do przyszłego rozwoju. Istotnym argumentem było m.in. znakomite doświadczenie POLAR SPORT-u w prowadzeniu sprzedaży internetowej, czego brakowało w organizacji TRAWERS. Z kolei atutem TRAWERS-u jest prestiżowa lokalizacja przy głównej, reprezentacyjnej ulicy trzeciego co do liczby mieszkańców miasta w Polsce i doświadczenie 29 lat pracy na tym rynku, za czym idzie liczne grono odbiorców, lojalnych wobec silnej marki lokalnej.

Zawarta transakcja jest pozytywnym przykładem koncentracji dobrze prosperujących polskich podmiotów outdoorowych, prowadzącej do tworzenia coraz silniejszych organizmów gospodarczych, mogących być partnerem dla międzynarodowych korporacji.
Wymieniona inwestycja wpisuje się również w obserwowaną tendencję wycofywania się wielu sieci z kosztownych lokalizacji w galeriach handlowych, na rzecz sprzedaży w internecie i prezentowania najlepszych marek w sklepach przy głównych ulicach miast.

Ze swojej strony chciałbym za pośrednictwem 4Outdoor przekazać podziękowania wszystkim Dostawcom, Partnerom i Klientom za wieloletnią współpracę. Opuszczając po 29 latach rynek outdoorowy, z którym wiąże się wiele moich wspomnień i emocji, życzę wszystkim jego Uczestnikom dalszego wspaniałego rozwoju, a Kolegom z Firmy POLAR SPORT samych sukcesów na rynku łódzkim i wielu następnych równie udanych inwestycji.

Z głębokimi ukłonami

Przemysław Lipiński
założyciel i wspólnik (były) TRAWERS PL sp. z o.o.

***

Informacje o dalszych działaniach Polar Sport znajdziecie w tutaj: Pandemia im nie straszna – nowy sklep Polar Sportu i Salewy w Łodzi

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1