HomeNowości z rynku

Klättermusen – szwedzka marka dostępna w Polsce

Po latach przerwy jedna z najbardziej wyjątkowych i inowacyjnych marek outdoorowych powraca na Polski rynek. Za sprawą firmy Magenta Cat, dystrybutora m.in. marek Craghoppers, Edelrid, Care Plus, już niedługo klienci będą mogli zobaczyć na własne oczy legendarne produkty Klättermusen.

Klättermusen – szwedzka marka wraca na polski rynek (fot. Klättermusen)

Piotr Łupicki właściciel Magenta Cat (cały wywiad):

Rozpoczynamy współpracę z marką absolutnie wyjątkową. Zawsze interesowały nas marki charakterystyczne, tworzone przez i dla pasjonatów. Z takimi ludźmi mamy przyjemność współpracować i takie marki – w mojej ocenie – mają przyszłość w naszej, złożonej w dużej mierze z entuzjastów, branży.

Marka założona w 1975 roku, od początku istnienia produkowała rzeczy inne niż wszystkie. Nadrzędnym celem „wspinaczkowej myszy” (z niem. „klättermusen”) jest tworzenie funkcjonalnych, niezawodnych  i niezwykle trwałych produktów przy minimalnym wpływie na środowisko. Każdy produkt jest ciągle udoskonalany, aby był jeszcze lepszy, a dobór materiałów może czasem szokować. Katla Cotton, najnowszy materiał wymyślony przez markę, to w 100% bawełna organiczna, która w wyniku tkania pod ciśnieniem i wysoką temperaturą, staje się tkaniną o właściwościach charakterystycznych dla materiałów syntetycznych: jest wiatroodporna, wodoodporna i oddychająca – a przy tym całkowicie biodegradowalna. Z pewnością Klattermusen to firma wytwarzająca jedne z najbardziej dopracowanych produktów na rynku.

Kontakt do dystrybutora – Piotr Łupicki / Magenta Cat:

Klättermusen – szwedzka marka wraca na polski rynek (fot. Klättermusen)

Informacja prasowa

***

Wprowadzenie na polski rynek marki tak specjalistycznej, na dodatek w burzliwym okresie pandemii, wydaje się przedsięwzięciem trudnym i ryzykownym. Czy tak jest faktycznie? Pytamy Piotra Łupickiego:

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0