HomeNowości z rynku

Wspieram GOPR! Salewa prezentuje wyjątkową opaskę dla miłośników aktywności górskich

Dla marki SALEWA współpraca z najważniejszymi górskimi organizacjami ratunkowymi na świecie niezmiennie pozostaje jednym z priorytetów. W Polsce marka cieszy się zaufaniem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego już od ponad trzech lat. Oprócz wyposażania ratowników w najwyższej jakości odzież, obuwie i sprzęt SALEWA ogromną wagę przykłada także do wspólnych działań o charakterze promocyjno-edukacyjnym. Chcąc jeszcze lepiej wesprzeć Pogotowie i jednocześnie wyrazić uznanie dla trudnej pracy, jaką na co dzień wykonują ratownicy marka przygotowała ogólnopolską akcję „Wspieram GOPR”, do udziału w której zaprasza wszystkich miłośników gór!

Bywalcy górskich szlaków doskonale wiedzą, jak uniwersalnym i funkcjonalnym elementem górskiej garderoby jest dobra techniczna opaska. Lekka i oddychająca, znakomicie odprowadza z czoła nadwyżki potu, skutecznie też przytrzymuje włosy z dala od twarzy – taka właśnie jest nowa, szybkoschnąca i ważąca zaledwie 20 g opaska SALEWA, która z powodzeniem będzie towarzyszyć ci podczas biegania, trekkingów czy wycieczek skiturowych. Dwukierunkowa elastyczność materiału sprawia, że świetnie dopasowuje się ona do głowy i jest bardzo wygodna, a przy tym odporna na deformację. Opaska ma jednak jeszcze jedną ważną cechę – kupując ją, bierzesz udział w akcji „Wspieram GOPR”! 

Na Lato 2020 SALEWA przygotowała limitowaną edycję swojej technicznej opaski na głowę, jednocześnie zrzekając się zysków z jej sprzedaży, które przekaże na konto Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomogą one w dalszym doskonaleniu i rozwoju ratowników oraz naprawach i modernizacji wyposażenia Pogotowia. Jak mówi Roman Dziedzic pełniący funkcję Zastępcy Prezesa Fundacji GOPR:

Jednym z najbardziej widocznych efektów współpracy GOPR z marką Salewa są oczywiście ubrania ratowników. Obecnie mamy przyjemność realizować kolejny wspólny projekt, do którego chcemy zaprosić wszystkich Państwa, którym góry i aktywności górskie są bliskie. Opracowana przez markę lekka techniczna opaska na głowę pojawi się teraz z unikalnym, dedykowanym nadrukiem, a dochód z jej sprzedaży zasili budżet GOPR. Bardzo serdecznie polecamy Państwa uwadze tę akcję!

Opaski sygnowane logo GOPR dostępne są w trzech stylowych wersjach kolorystycznych od 1 lipca 2020 roku w wybranych punktach – salonach firmowych SALEWA i innych sklepach detalicznych, ale także w schroniskach górskich. Ponadto SALEWA zajmie się także promocją akcji w mediach społecznościowych, a swoje zaangażowanie w kampanię zadeklarowało już wielu zawodników i ambasadorów marki w Polsce w tym himalaistka Kinga Baranowska, biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk i paralotniarz, zawodnik Red Bull X-Alps Michał Gierlach. Z kolei dla Jacka Matuszka – doświadczonego wspinacza sportowego i górskiego – projekt ma szczególne znaczenie:

Wspinam się praktycznie całe życie i niestety na przestrzeni lat byłem świadkiem wielu mniej lub bardziej groźnych incydentów w górach i skałach, a w zeszłym roku w Dolomitach sam znalazłem się w sytuacji, w której konieczna była interwencja służb ratunkowych. Często wydaje mi się, że nie doceniamy pracy takich jednostek, a ich obecność bierzemy za pewnik. Mój kuzyn to doświadczony ratownik GOPR i między innymi dzięki niemu wiem, z jakimi wyzwaniami mierzą się zespoły ratunkowe. Zakup dedykowanej akcji opaski to nie tylko cegiełka wsparcia finansowego, ale także wyraz szacunku dla działań Pogotowia. Wspieram GOPR!

Z myślą o tych, dzięki którym w górach możemy czuć się bezpieczniej – SALEWA zaprasza wszystkich entuzjastów aktywności górskich do przyłączenia się do akcji! #wspieramgopr

Lista punktów sprzedających opaskę oraz informacje dotyczące akcji dostępne są na:

Informacja prasowa marki Salewa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0