HomeNowości z rynku

Optimus prezentuje innowacyjny, podwójny palnik dla miłośników outdooru. Gemini z prestiżową nagrodą ISPO Award 2021

Szwedzki producent, jeden z globalnych liderów w sektorze kuchenek i palników outdorowych, nie przestaje zaskakiwać. W czasie tegorocznych targów ISPO, uznawanych za największą i najważniejszą imprezę branży outdoorowej, Optimus Gemini został nagrodzony wyróżnieniem ISPO Award 2021 w kategorii Outdoor Trekking & Camping Equipment.

Optimus prezentuje innowacyjny, podwójny palnik dla miłośników outdooru. Gemini z prestiżową nagrodą ISPO Award 2021 (fot. mat. prasowe)

Z oczywistych względów tegoroczne ISPO odbyło się w formule online. W ciągu pięciu dni platforma online ISPO zanotowała odwiedziny ponad 31 tysięcy osób ze 110 krajów. Swoje produkty zaprezentowało łącznie ponad 540 wystawców. Każdy z pięciu dni imprezy miał swój motyw przewodni, a podczas targów odbyło się łącznie ponad 150 prezentacji, paneli dyskusyjnych i warsztatów.

ISPO Award

Pomimo zdalnej formuły, na targach nie mogło zabraknąć flagowego elementu, jakim jest przyznawanie nagród ISPO Award. Podobnie jak w poprzednich latach, również i w tym roku specjalne, 27-osobowe jury złożone z branżowych ekspertów z 10 krajów wyłoniło najlepsze produkty marek, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie. Oceniane były one w czterech głównych kategoriach. Zwycięzców z odznaczeniem Gold Winners znajdziecie tutaj:

Kryteria oceny produktów obejmowały aspekty takie jak: innowacyjność, przeznaczenie i grupę docelową, dobór materiałów, koszty i skład materiałowy, projekt i wygląd, stosunek ceny do jakości, a także wagę i wielkość opakowania. Łącznie wyróżnionych zostało 76 spośród 250 zgłoszonych produktów.

Oprócz złotych zwycięzców, o których już pisaliśmy, w kategorii Outdoor wiele ciekawych produktów otrzymało nagrodę ISPO Award Winner. Jednym z nich jest Optimus Gemini.

Optimus Gemini – podwójny palnik z nagrodą ISPO Award 2021

Jednym z nagrodzonych produktów okazał się model Gemini – innowacyjny, podwójny palnik szwedzkiej marki Optimus – jednego z globalnych liderów w segmencie palników i kuchenek outdoorowych. Otrzymał on nagrodę ISPO Award 2021 w kategorii Outdoor Trekking & Camping Equipment. To pierwszy tak wydajny, lekki i wyjątkowo poręczny, podwójny palnik, który lada moment pojawi się na rynku. Przełomowa, opatentowana konstrukcja zawiera w sobie dwa palniki, a mimo to zmieści się w niemal każdym turystycznym plecaku. Podniesione krawędzie optymalizują zużycie paliwa i chronią płomienie przed wiatrem, umożliwiając gotowanie również w wietrznych warunkach. Zintegrowany zawór regulacji ciśnienia stabilizuje płomienie podczas gotowania i sprawia, że można je płynnie regulować, co umożliwia niezależne gotowanie dwóch potraw w tym samym czasie. Rozkładane z obu stron nóżki zapewniają optymalną stabilność – nawet przy użyciu dużych garnków. Mimo kompaktowej konstrukcji i niskiej wagi, Gemini wyróżnia się wysoką trwałością i mechaniczną wytrzymałością.

Optimus Gemini – podwójny palnik z nagrodą ISPO Award 2021 (fot. mat. prasowe)

Specyfikacja techniczna:

  • wymiary (długość / szerokość / wysokość): 30,5 x 10,5 x 7 cm
  • waga: 790 g
  • rodzaj paliwa: kartusze gazowe (propan / isobutan / butan)
  • czas działania: do 165 minut (włączony jeden palnik / maksymalny płomień / kartusz 450 g)
  • moc: 3400 wat (każdy palnik)
  • średni czas gotowania 1 l wody: 4 min

Doceniony nie tylko na ISPO

Kilka dni przed monachijskim ISPO, Optimus Gemini został doceniony przez organizatorów wirtualnej imprezy Outdoor Retailer Winter Online. Została ona zorganizowana w miejsce stacjonarnych targów Outdoor Retailer, uchodzących za największe branżowe targi w Ameryce Północnej. W bieżącej edycji ocenianych było 189 produktów, które 19-osobowe jury oceniało w aspektach takich jak wzornictwo, funkcjonalność, innowacyjność oraz proekologiczna produkcja. Finalnie, Gemini otrzymał prestiżową nagrodę Outdoor Retailer Innovation Award, co tylko potwierdza słuszność wyróżnienia otrzymanego kilka dni później na ISPO.

Optimus Gemini – podwójny palnik z nagrodą ISPO Award 2021 (fot. mat. prasowe)

Kiedy w sprzedaży?

Produkt pojawi się w sprzedaży w drugim kwartale roku, najprawdopodobniej już w kwietniu. Będzie go można nabyć w czołowych sklepach outdoorowych, m.in. w Tuttu oraz Sporti.pl. Jego sugerowana cena detaliczna wyniesie 740 PLN.

Dystrybutorem marki Optimus w Polsce jest firma Raven.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0