HomeNowości z rynkuEkologia / Zrównoważony rozwój

We The Power: energia w naszych rękach – premiera filmu dokumentalnego Patagonii

Energia elektryczna w naszych rękach to przyszłość. Tak twierdzą producenci filmu We The Power i niewykluczone, że mają rację, bo nawet jeśli dzisiaj brzmi to jeszcze nieprawdopodobnie, to przecież już mamy przykłady nie tylko prywatnych elektrowni solarnych, ale również pierwszych spółdzielni zajmujących się dostawą prądu z czystych źródeł.

15 kwietnia 2021 r. outdoorowa marka Patagonia rozpoczęła kampanię, celem której jest przedstawienie i napędzenie widocznego w Europie ruchu: coraz więcej ludzi chce korzystać z alternatywnych, czystych źródeł energii. Kampanię zapowiada premiera filmu We The Power.

Z badań przytoczonych przez Patagonię wynika, że do 2050 r. produkcją własnej energii może być zainteresowanych ponad 260 milionów Europejczyków, którzy łącznie będą w stanie wytworzyć 45 proc. potrzebnej energii elektrycznej.

W filmie We The Power poznajemy pasjonatów i wizjonerów, rodziny i przyjaciół, którzy przełamując bariery formalne, odbierają monopol na produkcję energii wielkim koncernom i zajmują się nią sami – w swoich miastach, wewnątrz lokalnych społeczności.

Zobaczmy jak dokonali tego mieszkańcy Schwarzwaldu, Girony oraz Londynu, a już niedługo, we wiosennym numerze Outdoor Magazynu zabierzemy Was nieco bliżej, na dachy jednego z krakowskich osiedli, gdzie już teraz dzieją się podobne rzeczy.

Zapraszamy na seans (początek trzeba trochę przewinąć):

Redakcja

Źródło: Patagonia

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0