HomeRynek outdoor

AURA partnerem programu PHS

Po zimowym zdobyciu K2 program wysokogórski Polskiego Związku Alpinizmu – PHZ (Polski Himalaizm Zimowy) został zastąpiony PHS (Polski Himalaizm Sportowy). Zmieniła się nie tylko nazwa. PHS to kadra zarówno tych doświadczonych jak i młodych wspinaczy, których w górach interesują wyczyny sportowe oraz eksploracyjne nie tylko na najwyższych szczytach, jak miało to miejsce do tej pory.

fot. Kacper Kłoda / AURA

Mają ambitne plany i konkretny pomysł na własny rozwój. Wraz z mocnymi sportowymi celami pojawiła potrzeba sprzętu, który pomoże w ich realizacji. W dziedzinie śpiworów i odzieży tzw. drugiej warstwy naturalnym wyborem była polska marka AURA. Takie działanie wpisuje się w plany strategiczne AURY, która od dłuższego czasu konsekwentnie poszerza spektrum partnerstw opartych na obustronnej wymianie wiedzy i doświadczeń.

fot. Kacper Kłoda / AURA

Na dobry początek na wyposażenie PHSu trafiło 10 sztuk technicznych śpiworów X1. Są one zaprojektowane z myślą o niewygodnych biwakach w ścianie. Do tej pory testowane były w warunkach tatrzańskich i alpejskich. Wraz z PHSem trafiły do wysokogórskich rejonów Peru, gdzie odbywa się unifikacja kadry, a syte przejścia padają jedno za drugim.

fot. Kacper Kłoda / AURA

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0