HomeNowości z rynkuEkologia / Zrównoważony rozwój

Nowa membrana GORE-TEX z ekspandowanego polietylenu (ePE)

Sztandarowy dostawca tekstyliów technicznych w naszej branży przedstawił niedawno swój nowy produkt. To membrana jeszcze cieńsza od dotychczasowych oraz całkowicie wolna od PFC. To kolejny krok marki w zakresie redukcji śladu węglowego produkcji odzieży i obuwia outdoorowego.

fot. GORE-TEX/ gearjunkie.com

Membrana z ekspandowanego polietylenu (ePE) będzie cieńsza, jej produkcja mniej obciążająca dla środowiska, a właściwości – jak zapewniają przedstawiciele marki – niezmiennie dobre. To efekt 12 lat badań właściwości i możliwości zastosowania ekspandowanego polietylenu jako mocnego materiału mikroporowatego. ePE zastąpi dotychczas stosowane PFCEC w części produktów GORE-TEX.

W połączeniu z materiałem z poliuretanu (PU) nowa membrana będzie tworzyć wytrzymały, całkowicie wodoodporny i wiatroodporny materiał. W połączeniu z materiałem z ePE otrzymamy materiał bardzo lekki, o niższym śladzie węglowym (wg indeksu Higg).

Nowa membrana zostanie wprowadzona na rynek jesienią 2022 roku, pojawi się w produktach marek takich jak Adidas, Arc’teryx, Salmon, Dakine czy Patagonia.

Red.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0