HomeRynek outdoor

HOKA Głównym Partnerem Technicznym UTMB® World Series!

25 październik 2021 to dzień, który niewątpliwie przejdzie do historii marki HOKA. Jeden z globalnych liderów w segmencie obuwia dla biegaczy ogłosił właśnie oficjalne porozumienie z organizatorami cyklu UTMB® World Series, w którym będzie odtąd pełnił rolę Głównego Partnera Technicznego w zakresie obuwia i odzieży. Choć cykl ten oficjalnie zadebiutuje dopiero w przyszłym roku, już dziś wiadomo, iż będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie biegów górskich – zdecyduje bowiem o tym, kto zmierzy się ze światową elitą podczas słynnych finałów UTMB we francuskim Chamonix.

fot. UTMB

Za powstanie UTMB® World Series odpowiadają dwa podmioty – UTMB® Mont-Blanc – czyli organizator jednej z najtrudniejszych i zarazem najbardziej prestiżowej w skali globu imprezy dla biegaczy górskich – słynnego UTMB we francuskim Chamonix – oraz IRONMAN, czyli najważniejsza globalna marka odpowiadająca za organizację cyklu zawodów triathlonowych. Ich porozumienie zostało ogłoszone już w maju b.r. Udział w UTMB® World Series będzie drogą, która umożliwi biegaczom górskim start w słynnych finałach UTMB we francuskim Chamonix (formalnie UTMB® World Series Finals). 

fot. UTMB

Prestiż cyklu został właśnie podkreślony przez partnerstwo z marką HOKA, czyli już teraz jednym z najchętniej wybieranych producentów obuwia sportowego. Zawarta umowa obowiązywać będzie do końca 2023 roku, z możliwością jej przedłużenia na 2024 rok, a później i na kolejne lata. Podczas wszystkich imprez zaliczanych do UTMB® World Series HOKA wyposaży wolontariuszy w obuwie i odzież, a na części zawodów otrzymają je również startujący biegacze. Co więcej, współpraca przewiduje stworzenie nowej gamy produktów z możliwością zakupu w oficjalnym e-sklepie organizatorów cyklu (planowane otwarcie w 2022), jak również podczas wybranych wydarzeń.

Pierwsze zawody w ramach nowego cyklu odbędą się już w 2022 roku. Docelowo planowanych jest około 25 imprez na sześciu kontynentach, z planem zwiększenia ich ilości do ponad 70 imprez w kolejnych latach! Na tę chwilę potwierdzonych zostało osiem lokalizacji; ogłoszenie kolejnych jest jedynie kwestią czasu. 

Dla marki HOKA partnerstwo z UTMB® World Series oznacza powrót do korzeni – w końcu to we francuskich Alpach, uchodzących za nieformalną, światową „stolicę” biegów górskich, pod koniec pierwszej dekady obecnego stulecia miały miejsce początki marki. W czasach, gdy triumfy świętowało tzw. obuwie minimalistyczne, twórcy HOKA – Nicolas Mermoud i Jean – Luc Diard – nie zawahali się pójść pod prąd i po kilku latach testów wprowadzili na rynek pierwszą wersję modelu Speedgoat. Do dziś – choć już w udoskonalonej wersji 4.0 – uchodzi on za najważniejszy trailowy model w kolekcji producenta. Zarazem, jak pokazują statystyki, jest on jednym z najczęściej wybieranych modeli przez uczestników finałów UTMB w Chamonix. I właśnie czynniki takie jak wspólne dziedzictwo obu podmiotów, olbrzymia popularność marki wśród uczestników UTMB czy wreszcie chęć popularyzacji biegów wśród nowych odbiorców – również w regionach mniej kojarzonych z bieganiem górskim – zdecydowały o partnerstwie HOKA z UTMB® World Series. 

fot. UTMB

Informacja prasowa marki HOKA

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0