HomeEkologia / Zrównoważony rozwój

Nie daj się wciągnąć w Black Friday, lepiej wyrzuć pieniądze w BAGNO!

Co roku przy okazji listopadowych wyprzedaży Cumulus® zachęca do tego, żeby wybierać mądrze. Czy da się kupować i jednocześnie dbać o środowisko? Polski producent sprzętu outdoorowego po raz kolejny pokazuje, że TAK. Włącz się w ich akcję i zrób coś dobrego dla naszej planety!

Bagna magazynują dwa razy więcej węgla niż w wszystkie lasy na Ziemi, co więcej, chronią przed powodziami, zwiększają wilgotność powietrza i zapobiegają długotrwałym suszom oraz wpływają na lokalne łagodzenie klimatu. Jednocześnie stanowią ostoję dzikości i są miejscem życia wielu zupełnie wyjątkowych i zagrożonych wyginięciem gatunków! Pomimo tego, doprowadzamy do niszczenia tych ekosystemów w zastraszającym tempie. W skali świata osuszone torfowiska już emitują ok. 5% globalnych emisji wytwarzanych przez ludzi. W Polsce niemal 90% torfowisk jest odwodnionych. 

Nie możemy dłużej czekać! Dołącz do wyjątkowej kampanii „Save the swamps” i wspomóż Centrum Ochrony Mokradeł. Przez cały piątek, 26 listopada, 100% kwoty ze sprzedaży wybranych produktów Cumulus® przekaże na ochronę dzikich, podmokłych terenów, by zabezpieczyć je i zadbać o to, by zostały pozostawione naturze, a także na wykup osuszonych obszarów, które kiedyś były mokradłami, tak by ponownie je nawodnić i przywrócić im ich niesamowite możliwości:

Komentuje Anna Wylężek z Cumulus:

Jesteśmy firmą outdoorową, kochamy przyrodę i ciągle podkreślamy korzyści, jakie płyną z obcowania z naturą. Jednak mamy obowiązek chronić to co najcenniejsze. W związku z działalnością człowieka i zmianami klimatu lista dzikich terenów, które są zagrożone zniszczeniem rośnie w zastraszającym tempie. Torfowiska to niesamowite ekosystemy, które w pierwszym rzędzie powinniśmy oddać przyrodzie – dla ochrony setek zagrożonych gatunków roślin i zwierząt, dla przywrócenia dzikości. 

Dr hab. Wiktor Kotowski:

Jak przywrócić bagnom ich niesamowite możliwości? „Ponowne nawodnienie osuszonych torfowisk jest warunkiem niezbędnym do przywrócenia im roli regulatorów klimatu i ostoi dzikiej przyrody. Dziś najlepszym sposobem, żeby to zrobić, jest wykupienie zmeliorowanych obszarów od rolników, zasypanie rowów i stworzenie społecznych rezerwatów bagiennej przyrody. Dziękujemy za wsparcie tej akcji. Każda złotówka utopiona w bagnie to pomoc przyrodzie i inwestycja w naszą wspólną przyszłość.

Daj się wciągnąć… Bagna to naprawdę nasza wspólna sprawa! Nie potrzebujesz nowego sprzętu, ale chcesz się włączyć w ochronę mokradeł? Dołącz do specjalnej zbiórki i pomóż ponownie nawodnić osuszone torfowiska.

Szczegóły na stronie:

Cumulus®, to polski producent, ultralekkiego sprzętu outdoorowego. Od 2019 roku jest częścią organizacji 1% for the Planet i przekazuje 1% przychodów na wsparcie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska. Dodatkowo od zawsze produkuje tylko lokalnie, używa surowców z zaufanych źródeł, a puch wykorzystywany w produktach Cumulus® jest pozyskiwany etycznie.

Centrum Ochrony Mokradeł jest organizacją pożytku publicznego, której celem statutowym jest ochrona przyrody, a w szczególności obszarów podmokłych, opracowywanie i wdrażanie planów renaturyzacji i ochrony czynnej tych terenów oraz podtrzymywanie ich użytkowania w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0