HomeEkologia / Zrównoważony rozwój

Zebrali ponad 200 tys zł i teraz to wszystko zostanie wyrzucone w BAGNO! Podsumowanie Black Friday marki Cumulus

W tym roku zamiast zachęcać promocjami przy okazji ‘Black Friday’, polski producent sprzętu outdoorowego namawiał do zakupów w dobrym celu. Przez cały piątek, 100% przychodu z wybranych produktów, Cumulus® obiecał przekazać na ochronę mokradeł. Pozytywna odpowiedź na kampanię była tak duża, że ostatecznie podczas akcji zebrano rekordową kwotę ponad 200 tys. zł.

fot. Cumulus

Anna Wylężek z Cumulus®:

Jesteśmy ogromnie zaskoczeni tak pozytywną odpowiedzią na naszą akcję! Liczba zamówionych produktów była kilkukrotnie większa niż zakładaliśmy w nawet najbardziej optymistycznych założeniach. I to bez żadnych dodatkowych zniżek i promocyjnych cen. Nasi klienci po raz kolejny pokazali, jak ważne dla nich są wartości, którymi się kierujemy i to jest bardzo motywujące. Oczywiście podtrzymujemy nasze zobowiązanie i 100% zebranej kwoty przekazujemy dla Centrum Ochrony Mokradeł. Jako firma outdoorowa, nie możemy się rozwijać, jednocześnie pasywnie przyglądając się zmianom, jakie dotykają przyrodę. Działalność człowieka i zmieniający się klimat sprawiają, że dzikich terenów jest coraz mniej, a lista zagrożonych gatunków rośnie. Nie ma już czasu na to żeby dłużej czekać!

Jakie będą dalsze działania i jak zostanie wykorzystana zebrana kwota?

Odpowiada Wiktor Kotowski z Centrum Ochrony Mokradeł:

To duża kwota, wystarczy na wykupienie i ponowne nawodnienie kilku hektarów torfowisk. Szukamy teraz terenu, na którym efekty ekologiczne byłyby największe. Są takie obszary, gdzie wykupienie i naprawa hydrologiczna paru hektarów w strategicznym miejscu pozwala skutecznie ochronić znacznie większą powierzchnię, nie tylko ograniczając emisje gazów cieplarnianych, ale też zabezpieczając populacje zagrożonych gatunków. Najważniejsze, że dzięki wykupowi będziemy mogli zagwarantować trwałość ochrony tych terenów – chcemy, by zostały one oddane przyrodzie na zawsze. Będziemy informować o dalszych losach akcji. W imieniu bagien – bardzo dziękujemy za inicjatywę i wszystkie wpłaty w ramach odpowiedzialnych zakupów. Rozliczymy się z każdej złotówki!

Dlaczego właśnie mokradła?

To niesamowite, ale niestety niezwykle często lekceważone obszary. Są ostoją dzikości i schronieniem dla wielu niezwykłych, niespotykanych nigdzie indziej gatunków roślin i zwierząt. Bardzo efektywnie magazynują dwutlenek węgla (są w tym dwa razy bardziej skuteczne niż lasy!), zapobiegają powodziom i wpływają na lokalne złagodzenie klimatu. Dodatkowo są jednym z ważniejszych zbiorników słodkiej wody na naszej planecie. Jednak, pomimo tego osuszamy je na ogromną skalę. W Polsce już prawie 90% torfowisk jest odwodnionych. Wskutek osuszenia co roku ulatuje z nich do atmosfery ponad 30 milionów ton dwutlenku węgla, co stanowi około 10% całkowitych raportowanych przez Polskę emisji gazów cieplarnianych. Globalnie niszczenie namorzynów, torfowisk i lasów tropikalnych dla rolnictwa i innych działań człowieka przyczynia się do emisji 13% całkowitego ludzkiego CO2 i będzie nasilać skutki zmian klimatu!

fot. Cumulus

To nie pierwszy raz kiedy Cumulus® w niestandardowy sposób stara się zachęcać do tego, żeby kupować rozsądnie i w sposób przemyślany. W poprzednich latach zorganizował m.in. akcję: Napraw – nie kupuj! oferując swoim klientom darmowe naprawy sprzętu – niezależnie od daty zakupu i rodzaju produktu. 

Wygląda na to, że w tym roku dzięki swojej akcji Cumulus® wpadł w niezłe bagno! Więcej informacji na stronie:

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0