HomeImprezy outdoor

Europejski Festiwal Biegowy 2022 – HOKA, Coros i GU szykują moc atrakcji

Do startu, gotowi… już 24 czerwca rusza Europejski Festiwal Biegowy. Przez 3 dni trwania wydarzenia Krynica-Zdrój zmieni się w stolicę biegaczy – zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorów biegowej turystyki. Głównym partnerem technicznym festiwalu jest HOKA, pomiar czasu zrealizuje marka Coros. A energii będzie dodawać zawodnikom marka GU. Co przygotowali sponsorzy podczas tegorocznego EFB?

Głównym wydarzeniem Europejskiego Festiwalu Biegowego są oczywiście biegi odbywające się na siedmiu dystansach. Najbardziej wymagającym z nich jest Krynicka Setka, gdzie na dystansie 105 km biegacze mają do pokonania przewyższenia o sumie 4500 m. Jeśli sławetna Setka to zbyt wiele, zawsze można zdecydować się na któryś z mniej wymagających biegów, w tym Małopolską Rekordową Dychę (10 km) albo nowość – Szaloną Jedenastkę (11 km).

Wycieńczające proste i mozolne podbiegi to jednak nie wszystko. Jak co roku festiwalowi towarzyszyć będzie szereg dodatkowych atrakcji. W tym roku główny partner techniczny HOKA przygotowuje konkurs #FlyHumanFly, w którym może wziąć udział każdy posiadacz konta w Social Mediach. Do wygrania są 3 pary nowiutkich Speedgoatów 5 marki HOKA.

Jako główny partner techniczny HOKA przygotowuje też Strefę Chilloutu, w której biegacze będą mogli zrelaksować się po biegu. Na strudzonych biegaczy partner techniczny przygotował możliwość skorzystania z masaży – a także zimne napoje i dobrą muzykę. Wszyscy, którzy chcieliby przymierzyć buty producenta, będą mieli ku temu okazję na stoisku EXPO.

Swoje stoisko na festiwalu będzie miała również marka zegarków sportowych Coros. Każdy, komu marzy się nowy model Vertix 2, będzie miał szansę zgarnąć zegarek w konkursie Podbieg Corosa. Do wygrania aż 2 sztuki – dla pierwszego miejsce w kategorii Mężczyzn i zwyciężczyni w kategorii Kobiet).

Marka GU zadba o uczestników tegorocznego EFB zarówno na punktach odżywczych jak i w strefie Chilloutu, gdzie będzie można spróbować niektórych z produktów marki. Dodatkowo zawodnicy
w pakietach startowych znajdą żele energetyczne GU, które wzmocnią ich podczas biegu.

W ostatni weekend czerwca w Krynicy-Zdrój będzie można spotkać przedstawicieli ekipy Hoka Garmin Team, w składzie Robert Faron, Cezary Baliga, Aleksandra Bazułka, a także Miśka Witowska czy Kamil Leśniak. Koniecznie przybijcie im piątkę, jeśli spotkacie tą ekipę na swojej drodze już 24-26 czerwca w Krynicy-Zdrój.

Już nie możemy się doczekać – widzimy się na starcie!

Informacja prasowa

***

O HOKA ONE ONE

HOKA ONE ONE jest producentem specjalistycznych butów biegowych, popularnych zwłaszcza w kręgu biegaczy długodystansowych. W ich gronie stanowi ona jedną z najszybciej rosnących sprzedażowo marek na świecie. Ceniona jest jednak również wśród amatorów, dopiero zaczynających swoją przygodę z bieganiem. Znakiem charakterystycznym obuwia jest nietypowa budowa, związana z zastosowaniem niezwykle grubej, piankowej podeszwy, co przekłada się na maksymalny stopień amortyzacji. Inne, typowe dla Hoka One One cechy to łódkowaty kształt, niskie osadzenie stopy w ramie buta, minimalna waga oraz bogata kolorystyka. Brand powstał we Francji w 2009 roku i od tego czasu sukcesywnie podbija kolejne rynki. Z sezonu na sezon producent sukcesywnie udoskonala najbardziej popularne modele, jak również wprowadza nowe propozycje. Kluczowe modele stanowią trailowy Speedgoat 5 (dostępny również w wersji GTX), miejski Clifton 8 oraz łączący cechy obu z nich Challenger ATR 6. Od wiosny 2016 roku Hoka One One dostępna jest w Polsce, a jej wyłącznym dystrybutorem na Polskę jest krakowska firma RAVEN.

Więcej informacji na:

#HokaOneOne #TimeToFly #HokaRunnersPoland

***

Pomocne linki:

Europejski Festiwal Biegowy – 2 bieguny

Hoka Runners Poland

Coros Polska

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0