HomeNowości z rynku

Górski design – codzienne użytkowanie

Skóra to idealny materiał na cholewkę buta – naturalny, wytrzymały i uniwersalny. Nic dziwnego, że od niepamiętnych czasów stosuje się ją w wysokiej jakości obuwiu codziennym i górskim. Zalety skóry takie jak naturalny komfort noszenia czy oddychalność miało okazje poznać już wiele pokoleń wspinaczy. W swoim nowym modelu Wildfire Leather wykorzystuje je również specjalizująca się w sportach górskich południowotyrolska marka Salewa. Wprawdzie syntetyczne cholewki wprowadziły nowe standardy na polu właściwości technicznych, jednak skóra nigdy nie wyszła z mody. Co więcej przeżywa ona obecnie renesans, jako że doskonale wpisuje się w ducha czasu oraz potrzebę powrotu do bardziej naturalnych surowców i produkcji o obiegu zamkniętym, co działająca zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju Salewa znakomicie rozumie.

fot. Salewa

Wildfire Leather to świetny wybór dla pasjonatów gór ceniących wszechstronność. Model bardzo dobrze sprawdzi się bowiem zarówno na szlaku, jak i w warunkach miejskich. Estetyczna skórzana cholewka to z kolei obietnica nie tylko stylowego wyglądu, ale także zdrowego mikroklimatu dla twoich stóp. Marce Salewa nie można odmówić doświadczenia – produkuje ona obuwie górskie od 2005 roku i doskonale wie, jakie wymogi musi ono spełniać, by z powodzeniem poradzić sobie w tego typu terenie. Wycieczki po górach, zwłaszcza te wielodniowe, będą przyjemne tylko w komfortowych, nieobcierających butach. Dopracowana konstrukcja oraz wysokiej jakości wykonanie modeli Salewa sprawia, że są one niezwykle wytrzymałe i urzekająco wygodne.

Pracujący na co dzień we włoskiej miejscowości Montebelluna zespół projektantów obuwia Salewa postanowił wykorzystać w Wildfire Leather trwałą, zamszową cholewkę i wzmocnić ją odpornym na ścieranie poliuretanowym rantem dla odpowiedniej ochrony podczas pokonywania piargów czy trudniejszych tras. W konsekwencji cała konstrukcja staje się bardziej wytrzymała, dzięki czemu but dotrzyma ci kroku przez wiele sezonów. Precyzyjny, a zarazem wygodny krój stabilizuje piętę pozwalając przy tym stopie swobodnie pracować na podejściach i wspinaczkowych odcinkach. Całości dopełnia podeszwa Pomoca™: jej agresywnie urzeźbiony bieżnik gwarantuje dobrą trakcję na błocie i miększym podłożu, podczas gdy zastosowana unikalna guma oraz zaprojektowana pod kątem wspinania strefa pod palcami ułatwiają poruszanie się po skałach i obciążanie małych skalnych stopni. Wydłużony system sznurowania jest niezwykle łatwy w regulacji i poprawia dopasowanie do stopy, a wkładka OrthoLite dba o optymalny mikroklimat wewnątrz buta szybko odprowadzając wilgoć w trakcie intensywnego wysiłku.

Model Wildfire Leather opatrzono znakiem Salewa Committed. Oznacza to, że został on wyprodukowany z zastosowaniem wyłącznie zweryfikowanych substancji chemicznych, bez związków PFC oraz zgodnie z wysokimi standardami społecznymi i warunków pracy. Salewa Commited to symbol, który marka umieszcza na swoich produktach o wyjątkowo zrównoważonym charakterze. Ma on pomóc klientom identyfikować te produkty, które są szczególnie proekologiczne lub tworzone w duchu społecznej odpowiedzialności biznesu. Specjalizująca się sportach górskich marka w transparentny sposób dokłada wszelkich starań, by jej oferta była coraz bardziej przyjazna dla środowiska oraz powstawała z zachowaniem najwyższych standardów społecznych i godziwych warunków pracy na każdym etapie łańcucha dostaw. But podejściowy Wildfire Leather dostępny jest w wersji damskiej i męskiej, obie w trzech odsłonach kolorystycznych.

fot. Salewa

Główne cechy produktu:

  • Waga (jeden but): 360 g (rozm. UK 8) I 275 g (rozm. UK 5)
  • Cholewka: zamsz 1.4 mm, 3F system z wytrzymałymi linkami z Kevlaru®, ochrony rant z TPU
  • Śródpodeszwa: EVA
  • Podeszwa: Pomoca™ Speed MTN Path
  • Wkładka: OrthoLite®
  • Rozmiary: 6-13 UK (model męski) I 3-9 UK (model damski)
  • Salewa Committed: zweryfikowane substancje chemiczne, monitoring standardów społecznych i warunków pracy, brak związków PFC
  • RRP: 699,90 PLN

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0