HomeKomunikaty

Justyna Kowalczyk-Tekieli ambasadorką marek Salewa i Dynafit 

Polski oddział południowotyrolskiej Grupy Oberalp podpisał umowę sponsorską z Justyną Kowalczyk-Tekieli. Tym samym 1 stycznia 2023 roku ikona polskiego sportu i jedna z najwybitniejszych biegaczek narciarskich na świecie oficjalnie dołączyła do grona ambasadorów specjalistycznych marek górskich Salewa i Dynafit.

Justyna Kowalczyk-Tekieli (fot. mat. prasowe Oberalp)

Justyna Kowalczyk-Tekieli z rozmachem zapisała się na kartach historii polskiego i światowego sportu. Mistrzyni olimpijska z Vancouver i Soczi, dwukrotna mistrzyni świata oraz czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata plasuje się w ścisłej czołówce najbardziej utytułowanych sportowców w dziejach dyscypliny. Sukcesy na trasach zawodów zwieńczył sukces naukowy
w postaci tytułu doktora nauk o kulturze fizycznej. Po zakończeniu kariery limanowianka objęła stanowisko asystentki trenera głównego Narodowej Kadry Kobiet w biegach narciarskich, a następnie pełniła funkcję dyrektora sportowego Polskiego Związku Biathlonu. Zaczęła także na nowo odkrywać ukochane góry.

Dyrektor Generalny Oberalp Polska Jarosław Daniel wspomina:

W ostatnich latach mniej oficjalnie wspieraliśmy Justynę w realizacji jej prywatnych górskich projektów wykraczających poza ramy biegów narciarskich. Z radością i dużym zainteresowaniem obserwowaliśmy, jak coraz odważniej zahaczały one o świat wspinaczki i alpinizmu. Jednocześnie czuliśmy się zaszczyceni, że przez cały czas towarzyszyły jej nasze produkty. Uznanie Justyny dla oferty Dynafit napawało nas dumą, gdyż trudno w Polsce o większego eksperta w dziedzinie górskich sportów wytrzymałościowych. Z kolei rosnące zainteresowanie sprzętem marki Salewa traktowaliśmy jako wyraz zaufania i dowód na jego niezawodność. Teraz możemy już oficjalnie zakomunikować naszą współpracę. Cieszymy się na dwa lata wspólnych działań w górach i poza nimi.

Justyna Kowalczyk-Tekieli. dodaje:

Zarówno w mojej koronnej dyscyplinie, jak i ogólnie w sportach górskich sprzęt pełni kluczową rolę. Oczywiście pomaga on nam osiągać określone rezultaty podczas treningów czy startów w zawodach, jednak najistotniejszą kwestią jest nasze bezpieczeństwo. Dlatego też staram się sięgać po wysokiej jakości produkty w nadziei, że ich funkcjonalność będzie iść w parze z niezawodnością. Po kilku intensywnych sezonach w odzieży i ze sprzętem Salewy i Dynafit czuję, że są to marki, na których mogę polegać, a więc z czystym sumieniem polecę je także innym pasjonatom aktywności górskich.

Oberalp Group to właściciel marek Salewa, Dynafit, Wild Country, Pomoca, Evolv i LaMunt. Firma z siedzibą w sercu Dolomitów praktycznie od początku swojego istnienia angażowała się w rozwój sportów górskich m.in. poprzez wspieranie światowej klasy zawodników, przewodników i organizacji ratunkowych. Przez zespół sportowców i ambasadorów jej marek przewinęły się postaci takie jak Reinhold Messner, Kurt Albert, Christoph Hainz, Kinga Baranowska, Steph Davis, Anna Stöhr, Paul Guschlbauer, Yannick Boissenot, Aaron Durogati, Alba de Silvestro, Oriol Cardona Coll, James Pearson czy Caroline Ciavaldini.

Powstały w 2007 roku polski oddział Grupy szybko zaczął podążać tą samą drogą nawiązując współprace z topowymi rodzimymi profesjonalistami z dziedzin alpinizmu, wspinaczki, skialpinizmu i biegów górskich oraz ratownikami TOPR i GOPR. Teraz szeregi twarzy marek Salewa i Dynafit w Polsce zasiliła Justyna Kowalczyk-Tekieli, z pomocą której firma pragnie dotrzeć do jeszcze szerszego grona potencjalnych odbiorców. Podpisana umowa obowiązuje do końca 2024 roku.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0