HomeEkologia / Zrównoważony rozwój

BUFF® z certyfikatem B Corp

BUFF®, producent wielofunkcyjnych nakryć głowy, chust, akcesoriów i dodatków, z dumą ogłosił dołączenie do grona firm z certyfikatem B Corp. To kolejny krok na drodze do realizacji programu zrównoważonego rozwoju DO MORE NOW marki z Barcelony.

fot. mat. prasowe BUFF®

Społeczność B Corporation, to rosnąca grupa przedsiębiorstw, które wyznaczają nowy kierunek rozwoju biznesu poprzez zredefiniowanie pojęcia sukcesu. Rozumianego nie tylko w wymiarze ekonomicznym, ale także jako dbałość o dobrobyt ludzi, społeczności i planety. Każda marka z certyfikatem B Corp jest oceniana w pięciu obszarach działalności: pracownicy, środowisko, klienci, zarządzanie i społeczność. W pierwszej fazie procesu certyfikacji BUFF® uzyskał wynik 105,7, na co złożyło się m.in.:

  • 90% całej produkcji odbywającej się we własnej fabryce w Barcelonie,
  • zasilanie fabryki i siedziby BUFF® w 100% energią odnawialną,
  • przetworzenie do końca 2022 roku ponad 41 milionów plastikowych butelek na potrzeby produkcji.

David Camps, Dyrektor Generalny BUFF®:

To bardzo ważny moment, przede wszystkim dla zespołu zaangażowanych ludzi, którzy pomagają wyznaczać jasny cel na przyszłość. To nie koniec, jesteśmy bardziej zdeterminowani niż kiedykolwiek, aby dążyć do celu, budować i projektować ekologicznie.

fot. mat. prasowe BUFF®

O BUFF®

Założona w 1991 roku marka BUFF® jest oryginalnym producentem wielofunkcyjnych nakryć głowy. Współpracując z najlepszymi producentami tekstyliów oraz wykorzystując najnowocześniejsze technologie tkanin, takie jak HeiQ, Polygiene®, Primaloft i 100% wełna merynosów, BUFF® zbudował znaną na całym świecie markę lifestylową cenioną przez sportowców i entuzjastów outdooru za jakość, kunszt oraz możliwość personalizacji i dostosowania do swoich potrzeb. Produkty BUFF® są sprzedawane w ponad 70 krajach na całym świecie.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0