HomeRynek outdoorEkologia / Zrównoważony rozwój

Duet idealny: Jack Wolfskin i legenda alpinizmu Reinhold Messner ogłaszają współpracę

Marka Jack Wolfskin, wspólnie z międzynarodowymi sławami, pracuje nad koncepcjami zrównoważonego rozwoju i działaniami na rzecz natury w ramach specjalnie powołanej w tym celu Rady Marki. Do jej grona dołączył niedawno słynny alpinista Reinhold Messner wraz ze swoją żoną Diane, którzy zostali doradcami nowo powstałego gremium Jack Wolfskin Brand Council, a także dołączyli do zespołu Discovery Team.

Reinhold i Diane Messner (fot. arch. Jack Wolfskin)

Wilcza marka od lat świadomie angażuje się w działania mające na celu ochronę przyrody m.in. poprzez pracę nad koncepcjami zrównoważonego rozwoju. W tym właśnie celu powstała Brand Council, Rada Marki, której przewodzi CEO Jack Wolfskin – Richard Collier. W jej skład wchodzą osoby o niezwykłych dokonaniach w dziedzinach eksploracji gór, a także podejmujące działania społeczne i środowiskowe, wyróżniające się na skalę światową. Do rady Brand Council należą między innymi polska dziennikarka i ambasadorka marki, Martyna Wojciechowska, Ellen Windemuth, twórczyni platformy filmowej Waterbear czy Ulrich Dausien, założyciel Jack Wolfskin. Do zadań Rady Marki należy przede wszystkim wspieranie regionalnych, lokalnych działań i organizacji, takich jak MMF czy FCC (Foundation Conservation Carpathia).

Najnowszym członkiem Rady Marki została prawdziwa ikona sportów outdoorowych, Reinhold Messner. Wraz z żoną, Diane Messner, zostali doradcami i specjalnymi członkami eksperckiego gremium Rady Marki. Jako pierwszy wspiął się na wszystkie 14 ośmiotysięczników, „Koronę Ziemi”, przemierzył Antarktydę, pustynię Gobi i Takla Makan oraz Grenlandię. Po okresie pełnienia funkcji posła do Parlamentu Europejskiego (1999-2004), Reinhold Messner spędził blisko 20 lat na budowaniu Messner Mountain Museums (MMM) i swojej fundacji (MMF). Celem jego najnowszego projektu, czyli Messner Mountain Heritage (MMH), jest promowanie tradycyjnego alpinizmu i wędrówek górskich na świecie. Messner jest laureatem licznych nagród i wyróżnień; otrzymał między innymi Medal Patrona Królewskiego Towarzystwa Geograficznego, jedną z najwyższych rangą nagród przyznawanych przez brytyjską rodzinę królewską, za swoje zasługi dla alpinizmu i obszarów górskich.

Duet Messnerów, wraz z pozostałymi międzynarodowymi członkami, będzie współpracował z marką Jack Wolfskin nad rozwojem strategicznych koncepcji z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz długoterminowych projektów renaturyzacyjnych, czyli przywracania środowisku stanu sprzed zmian wprowadzonych przez człowieka. Wilczej marce przyświeca motto “Rewild ourselves – Rewild the world“ (Odrodzić siebie – odrodzić świat).

– To my jesteśmy odpowiedzialni za ochronę i przywracanie przyrody, aby przyszłe pokolenia mogły się nią cieszyć. Jack Wolfskin i członkowie Brand Council wspólnie wyznają te wartości. Dlatego to dla nas zaszczyt, że możemy wspierać firmę w jej dążeniu do zrównoważonego rozwoju – mówią Diane i Reinhold Messner.

– Jako firma outdoorowa czujemy się maksymalnie odpowiedzialni za ochronę przyrody i bioróżnorodności. Wyznaczyliśmy więc sobie cele długoterminowe w ramach naszej strategii, której przyświeca motto “We Live to Discover“ i aktywnie wspieramy krajowe i międzynarodowe projekty różnych organizacji. Razem z Diane i Reinholdem Messnerem jesteśmy współodpowiedzialni za realizację projektów, które są odzwierciedleniem naszych wartości – mówi Mokhtar Benbouazza, Vice President Marketing & Digital w firmie Jack Wolfskin.

Jack Wolfskin także lokalnie wspiera organizacje działające na rzecz ochrony przyrody. Współpracuje m. in. ze Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk” oraz Fundacją „Mysikrólik – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom”, które w głównej mierze zajmują się opieką nad objętymi ochroną dzikimi zwierzętami, w tym drapieżnikami zamieszkującymi polskie lasy i góry. Poprzez wspólne działania wilcza marka podnosi świadomość o ich zwyczajach oraz zachęca do szanowania naturalnego środowiska, w którym występują.

Towarzyszące marce hasło „We Live To Discover” ma na celu zachęcić do odkrywania świata, poznawania jego uroków i korzystania z jego dobrodziejstw, jednak wyłącznie w odpowiedzialny sposób. Jack Wolfskin na każdym kroku przypomina, że dalsze podziwianie piękna otaczającej nas przyrody będzie możliwe tylko wtedy, gdy wszyscy zadbamy o jej zasoby, a eksplorując naturę będziemy mieli na uwadze przede wszystkim dobro członków jej ekosystemu.

Informacja prasowa Jack Wolfskin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0