HomeImprezy outdoor

Wspinanie, przygoda i Chris Sharma na horyzoncie. Krakowski Festiwal Górski: 2-3 grudnia 2023

Góry to nasz pasja, Kraków to nasze miejsce. Zapraszamy na kolejną edycję najważniejszego wydarzenia wspinaczkowego i alpinistycznego w Polsce. Chris Sharma już nie może się doczekać, my również! Oprócz legendarnego wspinacza, na festiwalowej scenie pojawią się zagraniczni alpiniści, a także mocna ekipa z Polski. Pooglądamy filmy konkursowe, posłuchamy prelekcji, podszkolimy się na warsztatach. Podczas głównego panelu dyskusyjnego spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czym jest prawdziwy himalaizm? Do tego kiermasz, impreza na Bronxie, spotkania z literaturą, nagrody i wyróżnienia. Do zobaczenia w Centrum Kongresowym ICE Kraków w pierwszy weekend grudnia!

Chris Sharma (fot. arch. Ch. Sharma)

Listę gości, która – jak co roku – zapowiada się imponująco. W Krakowie zjawią się specjaliści od różnych dziedzin wspinania. Będzie różnorodnie od wspinaczki skalnej, po ośmiotysięczne szczyty, posłuchamy opowieści wybitnych postaci, wśród nich pojawią się: Chris Sharma, Edu Marin, Seb Berthe, Klaas Willems, Bartek Ziemski, Oswald Rodrigo Pereira, Wadim Jabłoński, Marcin Kimel, Adam Bielecki, Krzysztof Wielicki, Leszek Cichy, Marcin Tomaszewski, Paweł Hałdaś, Jasiek Gurba, Mariusz Hatala, Dorota Rasińska-Samoćko, Józek Soszyński, Jasiek Gurba, a nawet przedstawiciel pokolenia Ski Bums – John Hunt. Będziemy wspominać również Kacpra Tekielego, którego po raz pierwszy zabraknie na KFG.

Wadim Jabłoński i Maciej Kimel na Chobutse – po nieprzespanej nocy na pierwszym, siedzącym biwaku (fot. arch. zespołu)

Ciekawie zapowiada się panel dyskusyjny na temat aktualnej sytuacji i przyszłości himalaizmu. Jakie przejścia zasługują na uznanie? Gdzie leży granica pomiędzy wspinaniem a komercją? Czy w górach wysokich jest jeszcze miejsce na poświęcenie i partnerstwo? Jaki sens mają rekordy?

Sébastien Berthe na „La Rambli” 9a+, Siurana (fot. Julia Cassou)

Podczas festiwalu odbędą się dwa konkursy filmowe, międzynarodowy i polski. Filmy będzie oceniać szacowne jury w składzie – Rosanna Stedile, Leszek Dawid, Bartek Bargiel i Franciszek Berbeka. Tradycyjnie swoją nagrodę przyzna też publiczność. W konkursie międzynarodowym zobaczymy 32 obrazy, w polskim – 8. To wyselekcjonowane i inspirujące filmy, wśród których znajdzie się wiele premier. Tematykę kultury około górskiej uzupełnią tradycyjnie spotkania autorskie i rozmowy o literaturze.

Jak zawsze ważnym wątkiem będą warsztaty. Nowoczesna przestrzeń Centrum Kongresowego ICE Kraków stwarza idealne warunki do prowadzenia szkoleń wspinaczkowych i z zakresu bezpieczeństwa w górach. Jak co roku, szkolenia poprowadzą najlepsi z najlepszych – doświadczeni instruktorzy i ratownicy górscy, oraz trenerzy wspinaczkowi.

KFG After Party 2022 (fot. arch. KFG)

W sobotni wieczór zapraszamy na imprezę do gospodarza zawodów towarzyszących KFG, czyli na boulderownię Bronx – w zeszłym roku był sztos, a w tym zapowiada się jeszcze lepiej! Ciekawe czy znowu sypnie śnieg? Pamiętajcie, że nasz kiermasz sprzętu to dobra okazja, żeby zapoznać się ze nowościami, wyhaczyć puchóweczkę w promce, no i przede wszystkim – zaopatrzyć się w prezenty na Mikołaja i Święta.

Widzimy się w Centrum Kongresowym ICE Kraków w pierwszy weekend grudnia! Niech ta „lodowa” bryła w centrum Krakowa, zabije raz jeszcze – mocno i w rytm górskiej przygody!

Informacja prasowa KFG

💥 Ramowy program 21. KFG: https://kfg.pl/21-kfg/program-21-kfg/

💥 Karnety i bilety w promocyjnej cenie: https://kfg.pl/21-kfg/bilety/

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0