HomeEkologia / Zrównoważony rozwój

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Majesty Skis Re//Defined

W świecie, gdzie użyte przedmioty, są najczęściej po prostu wyrzucane, zanika granica odpowiedzialności zarówno producenta jak i konsumenta za produkt. Jednak czy możemy przedłużyć życie przedmiotów w użytkowy sposób? Konkurs MAJESTY Skis Re//Defined pokazuje, że jest to możliwe.

Czym jest konkurs?

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu projektu przedmiotu użytkowego, skonstruowanego z maksymalnie 2 zużytych par nart MAJESTY. Projekt powinien charakteryzować się wysokimi walorami estetycznymi, ciekawą i funkcjonalną formą oraz wysoką wartością użytkową. W projekcie należy wykorzystać w jak największym stopniu zużytą nartę/narty, przy jak najmniejszym użyciu innych materiałów.

To nie tylko konkurs czy galeria sztuki użytkowej – to manifestacja misji marki, która stawia na doskonałość techniczną i estetyczną, dbając jednocześnie o środowisko. To również refleksja nad zrównoważonym rozwojem i potencjałem ponownego wykorzystania zużytych produktów, mających w sobie unikalne historie.

Jury konkursu Majesty konkurs Re // Defined w 2023 roku (fot. arch. Majesty)

Do kogo jest kierowany konkurs?

Konkurs kierowany jest do wszystkich osób kreatywnych, zafascynowanych sztuką użytkową, którym bliska jest idea upcyklingu. Konkurs prowadzony jest w języku polskim, na terenie Polski, ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie.

Nagrody

Dla najlepszych projektów przewidziane są atrakcyjne nagrody pieniężne. Ponadto nagrodzone prace zostaną zaprezentowane jako instalacja lub/i ekspozycja czasowa w Konsulacie Kultury w Gdyni, co stanowi doskonałą okazję do wyeksponowania swojego talentu.

Harmonogram konkursu:

  • 19 kwietnia: Zakończenie przyjmowania zgłoszeń
  • 23 kwietnia: Ogłoszenie wyróżnionych do realizacji projektów
  • Do 26 kwietnia: Dostarczenie zużytych nart przez Organizatora
  • Do 14 czerwca: Realizacja projektów i zgłoszenie ich Organizatorowi
  • Do 20 czerwca: Odbiór prac konkursowych przez Organizatora
  • 21 czerwca: Ogłoszenie nagrodzonych projektów

Uwaga – termin zgłoszeń został wydłużony, do 24 kwietnia.

Zachęcamy wszystkich kreatywnych entuzjastów do wzięcia udziału w III Edycji Konkursu Skis Re//Defined i odkrycia nowych możliwości w projektowaniu z wykorzystaniem zużytych materiałów. Więcej informacji na temat konkursu oraz regulamin znajduje się pod tym linkiem: https://konkurs.majestyskis.com

Informacja prasowa Majesty

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0