Home

Targi KIELCE SPORT-LATO już 22 sierpnia

Blisko 200 wystawców z 7 krajów, najnowocześniejszy sprzęt sportowy, najnowsze technologie, pierwszy w Polsce mistrzowski mecz w speedmintona, pokaz mody sportowej, kiermasz sprzętu oraz pokazy ekstremalnych skoków na rowerach BMX i MTB Diverse Extreme Team. Już niespełna za dwa tygodnie Kielce zamienią się w sportową stolicę Polski.

Targi Kielce, logo

SPORT

Akcesoria i ubrania sportowe, sprzęt do gier zespołowych m.in. siatkówki, koszykówki, hokeja, a nawet rugby, a ponadto pełny wachlarz sprzętu i akcesoriów potrzebnych do spędzania wolnego czasu w otoczeniu przyrody. To tylko niektóre rzeczy, jakie będzie można zobaczyć podczas organizowanych w Kielcach po raz drugi Międzynarodowych Targów Branży Sportowej i Outdoorowej KIELCE SPORT-LATO.

Targi adresowane są do przedstawicieli branży sportowej oraz do miłośników aktywnego wypoczynku. Podczas wystawy na gości czekać będzie przede wszystkim najnowocześniejszy i najmodniejszy sprzęt, którego linia prezentowana będzie na przyszły sezon. Tutaj można będzie zapoznać się z rynkowymi nowościami począwszy od sportów rowerowych, poprzez wspinaczkę, gry zespołowe, aż po gimnastykę artystyczną. Nie zabraknie dużej liczby gadżetów i akcesoriów, takich jak: okulary, lornetki czy mapy, kaski, turystyczne naczynia, systemy GPS, wyposażenie ratownictwa górskiego, ochraniacze, liczniki kilometrów, komputery rowerowe oraz stroje na każde warunki atmosferyczne. Jednym słowem KIELCE SPORT – LATO to największa impreza branżowa na polskim rynku targowym. Cały pawilon poświęcony będzie także branży outdoorowej.

WELLNESS, SPA i FITNESS

Targi Kielce rozszerzyły ofertę prezentowaną na wystawie o nową branżę – stworzono Salon poświęcony coraz bardziej popularnej tematyce Fitness, Wellness & Spa, skierowany do liderów tej branży. Wraz z modą na szybki tryb pracy i życia, coraz więcej osób przyjęło także modę na fitness. Dlatego właśnie targi KIELCE SPORT-LATO będą doskonałą okazją dla właścicieli salonów i klubów oraz instruktorów fitness na wymianę doświadczeń i poszerzenie swojej wiedzy. Kluby fitness stają się coraz bardziej popularne i zdobywają rzesze nowych klientów. Atutem Salonu, jest przede wszystkim to, że podczas wystawy będzie można znaleźć wszystko, co tylko łączy się z tą branżą. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Nie zabraknie specjalistycznego sprzętu stanowiącego wyposażenie profesjonalnych klubów i siłowni, ale także takiego, który bez problemu zmieści się w domu. Ponadto pojawią się najnowsze odżywki i mieszanki witamin. Nieodłącznym atrybutem klientów siłowni jest także odpowiedni strój. Tu także obowiązuje zmieniająca się sezonowo moda, a producenci odzieży sportowej dają nam ogromny wybór w tym zakresie.

Targowe atrakcje

Pokaz mody sportowej na kolejny sezon

Atrakcją targów będzie z pewnością pokaz mody, podczas którego zapoznać będzie się można z najnowszymi trendami i kolekcjami LATO 2009. Ta forma prezentacji jest najbliższa zwiedzającym, którzy chcą wiedzieć, co będzie modne i potrzebne sportowcowi w następnym sezonie. Pokazy odbywać się będą przez wszystkie trzy targowe dni na specjalnie przygotowanym wybiegu w hali B.

Turniej speedmintona w mistrzowskim wydaniu

Specjalnie dla naszych gości powstanie kort do gry w speedmintona. Mimo, że to jeszcze mało znana w Polsce dyscyplina, to zdobyła już uznanie na całym świecie. Gra stała się jedną z ulubionych między innymi mistrzyni Marii Sharapovej. Speedminton jest młodszym dzieckiem badmintona i jako dyscyplina sportowa został zarejestrowany w Niemczech w 2002 roku. Ta nowa atrakcyjna gra, kryje w sobie najlepsze cechy tenisa, badmintona, czy squasha. Mecze rozgrywa się bez siatki – w parku, w hali sportowej, na plaży lub na śniegu. W dzień, ale także w nocy. Lekkie, ale potężne rakiety nadają lotkom prędkość aż do 290 km/h. Dzięki cięższym lotkom o specjalnej konstrukcji, wiatr nie jest przeszkodą w uprawianiu tego sportu na świeżym powietrzu. Grę w nocy umożliwia świecący sprzęt, a zawodnicy są wymalowani specjalnymi fluoroscencyjnymi farbami. Zalety speedmintona to łatwość uczenia się, brak siatki i wymagań dotyczących miejsca gry oraz przede wszystkim to, że ten sport to atrakcyjna gra towarzyska.

W Kielcach po raz pierwszy w Polsce mecz pokazowy rozegrają najlepsi z najlepszych. Daniel Gossen (1 miejsce w rankingu światowym) vs. Rene Lewicki (3 rakieta świata). Mistrzowski pojedynek odbędzie się 23.08 o godz. 12.00 w pawilonie B.

Ponadto profesjonalny sprzęt oraz najlepsi instruktorzy czekać będą na wszystkich chętnych w dniach 23 i 24.08.2008 przed głównym wejściem do Hali Targowej. Amatorzy speedmintona będą również mieć szansę na udział w specjalnie zorganizowanym w niedzielę turnieju. Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody.

Kiermasz sprzętu sportowego

W sobotę od 9 do 18 i w niedzielę w godzinach od 9 do 15 odbędzie się Kiermasz Sprzętu Sportowego. W atrakcyjnych cenach będzie można kupić sprzęt sportowy swoich marzeń. Na kiermasz wstęp jest bezpłatny dla wszystkich.

Pokazy Diverse MTB/BMX Dirt Contest

W piątek i sobotę na fanów sportów ekstremalnych czekać będą mistrzowie w skokach na rowerach. Na terenie zewnętrznym przed pawilonem A stanie specjalny tor. W pokazie połączonym z zawodami wezmą udział najlepsi zawodnicy dyscyplin MTB/BMX w Polsce. Na zawody wstęp jest wolny.

Więcej o Targach na: www.targikielce.pl

Leszek Zajęcki
Specjalista ds. Promocji
Targi Kielce Sp. z o.o.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0