HomeImprezy outdoor

Wkrótce rozpoczyna się Kendal Mountain Festival

Już tradycyjnie nasz Krakowski Festiwal Górski (5-7 grudzień 2008) poprzedza jeden z najsłynniejszych festiwali górskich na świecie, Kendal Mountain Festival. Wielkie wydarzenie dla miłośników gór.

Kendal Film Festival, plakat

20-23 listopada zakochani w górskiej przestrzeni spotkają się w Kendal, by podzielić się swoim doświadczeniem, dorobkiem, ekstremalnymi przeżyciami, życiową filozofią etc. To święto ekstremalistów, entuzjastów sportów ekstremalnych, ale i tych, którzy próbują uchwycić tą szaloną rzeczywistość gdzieś z boku – kamerą, obiektywem i słowem. A więc okazja do „pokazania się" dla filmowców, fotografów, pisarzy.  

A w dużym skrócie:

• Esencja festiwalu, czyli film

Nieprzypadkowo Kendal to obok kanadyjskiego Banff, włoskiego Trento i amerykańskiego Telluride, jeden z najbardziej cenionych górskich festiwali filmowych na świecie. To właśnie tu każdego roku obejrzeć można kilkadziesiąt obrazów i światowych premier, i to właśnie szczególnie tu opłaca się pokazać swój reżysersko-operatorski kunszt. Tym razem w konkursie weźmie udział 60 filmów w różnych kategoriach. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku za najlepszy film uznano The King Lines Josha Lowella (Big UP Productions) i Petera Mortimera (Sender Films), dokumentujący wspinaczkowe podróże i ekstremalne przejścia Chrisa Sharmy.

Lista tegorocznych filmów konkursowych tutaj.

Festiwalowe życie, czyli Goście

Obraz, zdjęcie, książka, ale i cała plejada festiwalowych gości i ich prelekcje. W tym roku na festiwalowej scenie wystąpią m.in. Lucy Creamer, Reinhold Messner, Catherine Destivelle, Steph Davis, Zoe Hart, Doug Scott, Graham Bell i wielu wielu innych tuzów świata górskiego. O tym, jak wyczekiwane są spotkania z gwiazdami świadczy brak biletów na niektóre pokazy. Komplet zarezerwowanych miejsc ma już np. Reinhold Messner.

Pełna lista gości Festiwalu w Kendal tutaj.

• Program outdoorowy
Jako, że Kendal to główne wydarzenie w brytyjskim kalendarzu outdoorowym, organizatorzy przygotowali dla entuzjastów outdoorowych „specjalności" bardzo ciekawy program. Swoje osobne bloki programowe będą mieli m.in. uprawiający freeride, B.A.S.E. jumping paralotniarstwo, canyoning i rowerowy downhill.

Dużo więcej o Festiwalu na stronie: www.mountainfilm.co.uk

Dorota Dubicka

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0