HomeImprezy outdoor

W „Fabryce Trzciny” zagrano koncert dla Pawła Kulinicza

18 stycznia br. zagrano w "Fabryce Trzciny" koncert na rzecz chorego alpinisty, Pawła Kulinicza. Organizatorem imprezy były Targi Kielce, sponsorami marki Keen i Alpinus. Pomysłodawcami Włodzimierz Wasążnik i Krzysztof Poliński.

Koncert Charytatywny w warszawskim Centrum Artystycznym "Fabryka Trzciny" był wielkim finałem półrocznego cyklu imprez, z których dochód przeznaczony zostanie na operację i leczenie chorego alpinisty, Pawła Kulinicza. Całą akcję, na ubiegłorocznych Targach LATO-SPORT w Kielcach, zainicjował przyjaciel Pawła Krzysztof Gardaś i znany producent obuwia marka Keen.

29-letni Paweł od trzech lat zmaga się ze śmiertelną, genetyczną chorobą, ataksją móżdżkowo – rdzeniową (SCA). Szansą na wyleczenie jest operacja w chińskiej klinice i długa rehabilitacja. Koszt samej operacji to 22 tysięcy dolarów.

18 stycznia specjalnie dla młodego wspinacza zaśpiewali czołowi muzycy polskiej sceny rockowej: Ewelina Flinta, Anita Lipnicka i John Porter, Andrzej „Piasek" Piaseczny oraz zespół VINO. Imprezę poprowadził aktor Marcin Kwaśny. W jej ramach przeprowadzono również licytację, na której można było kupić produkty ufundowane przez głównego sponsora koncertu markę Keen oraz drugiego sponsora firmę Alpinus, poza tym gadżety z autografami znanych sportowców i fotografie autorstwa Pawła Kulinicza. Całość uzyskanych w ten sposób pieniędzy wpłynęła na konto Pawła. Jeszcze na początku stycznia na koncie było 90 tys., teraz jest już ok. 150 tys.

Koncert w Fabryce Trzciny na rzecz Pawła KuliniczaKonferencja prasowa w "Fabryce Trzciny" (fot. www.targikielce.pl)

Przypomnijmy, że przez finałowym koncertem w "Fabryce Trzciny", dla Pawła zorganizowano szereg innych imprez i kwest. 5-7 grudnia 2008 roku przeprowadzono kwestę podczas 6.Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Zbiórkę wspomogła wówczas m. in. firma Keen, przekazując nieodpłatnie na rzecz Kulinicza swoje produkty. Również w grudniu zagrano koncerty charytatywne w Katowicach – Anny Marii Jopek i Starego Dobrego Małżeństwa. Potem był jeszcze Zimowy Trawers Kopców w Krakowie i Bal Charytatywny Metamorfozy w Zakopanem.

Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga się urywa… – to słowa Pawła Kulinicza. To również hasło całej akcji, prowadzonej przez przyjaciół, instytucje i firmy na rzecz Pawła. Dzięki nim już za kilka tygodni operacja w chińskiej klinice Shenzen Beike Biotechnology i początek nowej drogi. 

Więcej o Pawle na jego stronie: www.pawelkulinicz.pl

***

Konto Fundacji Mimo Wszystko Anny Dymnej, na które można wpłacać pieniądze dla Pawła:

Nr konta w Polsce:
70 1050 1445 1000 0022 7599 1459 z dopiskiem: akcja – Paweł Kulinicz
Nr konta za granicą:
70 1050 1445 1000 0022 7599 1459 ING BANK ŚLĄSKI INGBPLPW – PAWEŁ KULINICZ

Pomóc Pawłowi można również przekazując na jego leczenie 1% swojego podatku. 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0