HomeImprezy outdoor

Rock Junior już 6 czerwca

W dniach 6-7 czerwca nad jeziorem Garda odbędzie się międzynarodowy mityng dla najmłodszych wspinaczy, czyli Rock Junior. Organizatorzy zapraszają dzieci do Arco już po raz ósmy.

Rock Junior 2009(fot. rockmaster.com)

Tego typu międzynarodowe „spędy" wspinaczkowe, choć to określenie chyba nie brzmi najlepiej, z roku na rok biją rekordy popularności. Wniosek – wspinaczy przybywa w błyskawicznym tempie, a wspinać zaczynają się coraz młodsi. Dla przykładu w ubiegłym roku podczas siódmej edycji Rock Junior wzięło udział aż 400 dzieci z 20 krajów, nawet z tak egzotycznego miejsca jak Ekwador. W tym roku frekwencja pewnie będzie podobna… Już teraz udział zapowiedzieli młodziutcy wspinacze z 18 państw.

Rock Junior to impreza dla najmłodszych adeptów wspinania, w wieku od 5 do 13 lat. Dzieciaki wraz z rodzicami zapraszani są każdego roku już tradycyjnie na początku czerwca – tegoroczna odsłona 6-7 czerwca – do Arco (region Trentino, pn. Włochy).

Najlepsi reprezentanci swoich krajów, podzieleni na trzy grupy wiekowe (rocznik 96/97, 98/99 i 2000/2001/2002), walczą w zawodach Under 14 Cup w konkurencjach: prowadzenie, czasówki i bouldering. W końcowej klasyfikacji liczy się suma punktów uzyskanych w trzech konkurencjach. Impreza rozgrywana jest na słynnej dużej ścianie w centrum miasta, gdzie odbywa się również seniorski Rock Master (5-6 września 2009), a za dwa lata przeprowadzone zostaną wspinaczkowe Mistrzostwa Świata.

Rock Arco to również wspólna zabawa/zawody rodziców i dzieci w Family Rock oraz gratka dla najmłodszych, zawody Kid’s Rock. Wreszcie jak zawsze ważny aspekt edukacyjny spotkania, czyli tzw. Climbing Campus, w ramach którego najmłodsi będą mieli okazję odkrywać okoliczne skały, poznawać techniki wspinania (z liną i bez), uczyć się zasad bezpieczeństwa i zachowania (poszanowania) w naturalnym środowisku.

Więcej o Rock Junior 2009 na stronie mityngu.  

źródło: rockmaster.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0