HomeNowości z rynku

Czas sięgać wyżej – nowe oblicze przygody z Timex Expedition WS4

Timex proponuje innowacyjne podejście do zegarków na wyprawy. Nowy model z kolekcji Timex Expedition ma niepowtarzalny wygląd i wyposażony jest w cyfrowy kompas, wysokościomierz, barometr i termometr.

Timex Expedition WS4 ma panoramiczny wyświetlacz, który – oprócz czasu – pokazuje cztery kluczowe dla wyprawy parametry: położenie geograficzne, wysokość n.p.m., ciśnienie atmosferyczne i temperaturę. Zegarek pomaga w nawigacji w dowolnym terenie i w każdych warunkach, a ponadto przewiduje pogodę, zapowiadając zbliżające się burze albo przejaśnienia. Chronograf, alarm i timer to kolejne pożyteczne funkcje WS4.

Timex, Expedition WS4Timex, Expedition WS4

Timex Expedition WS4 to świeża propozycja na tle tradycyjnych zegarków na wyprawy. Obok unikalnej stylistyki zegarek wyróżnia wysokiej klasy technologia, tak ceniona przez miłośników przygody – mówi Anna Borg, dyrektor zarządzający Timex Group Polska.

Kolekcję WS4 zaprojektowano przy współpracy inżynierów Timex z Conradem Ankerem, amerykańskim alpinistą, ambasadorem marki Timex Expedition. Zegarek przeszedł „chrzest bojowy" podczas ekstremalnej wspinaczki Ankera w regionie Garhwal w Himalajach.

WS4 wielokrotnie ostrzegał nas przed burzami śnieżnymi, mogliśmy więc się przed nimi zabezpieczyć. Na Dachu Świata zegarek sprawował się bez zarzutu – opowiada Conrad.

Timex, Corad AnkerConrad Anker

Wysokościomierz pozwala śledzić wysokość n.p.m. w zakresie od 399 do 8 997 metrów. Na wykresie pokazuje wzniesienia i spadki terenu. Ustawienie docelowej wysokości oraz alarm wysokości pomagają przygotowywać cele wspinaczki i ostrzegają o przekroczeniu zakładanej granicy.

Barometr wskazuje ciśnienie na aktualnej wysokości oraz ciśnienie na poziomie morza. Zmiany ciśnienia pokazane są w formie graficznej. Kompas można kalibrować, co gwarantuje dokładne wskazania, niezależnie od położenia geograficznego.

Oprawa zegarka zbudowana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej i obudowa waży niewiele. Timex Expedition WS4 łączy więc w sobie lekkość i wytrzymałość. Zegarek jest wodoodporny do 50 metrów, co pozwala bez obaw pokonywać trasę w deszczu i śniegu czy przeprawiać się przez rzekę. Wygodny, gumowy pasek również jest odporny na wilgoć.

WS4 charakteryzuje nie tylko wielofunkcyjność, ale także wyrazisty styl. Dostępne są cztery modele z kolekcji WS4, w kolorach pomarańczowym, niebieskim, żółtym oraz czarnym. Zegarki mają wymienne baterie. Cena każdego z modeli wynosi 749,00 PLN (ceny według www.timex.pl). Zegarki dostępne są w punktach sprzedaży Timex w całej Polsce oraz w sklepie internetowym www.timex.pl.

Justyna Kozińska
Omega Communication 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0