HomeRynek outdoor

Targi Kielce z lepszą infrastrukturą

Spośród 140 projektów inwestycyjnych, które korzystają z unijnej dotacji najpopularniejszy okazał się zgłoszony do konkursu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego przez Targi Kielce. Warta 170 milionów rozbudowa kieleckiego ośrodka wystawienniczego zyskała poparcie niemal 50 tysięcy internautów.

Ogłoszony 27 września konkurs Ministerstwa Rozwoju Regionalnego pod nazwą „Przymierz się" na najpopularniejszy projekt realizowany w ramach Programu Rozwoju Polski Wschodniej zakończył się 17 października. Wśród najlepiej ocenionych przez internautów jest także między innymi modernizacja i rozbudowa infrastruktury edukacyjno-badawczej Politechniki Świętokrzyskiej oraz tak zwany projekt BIO, dotyczący wydziałów uniwersytetu w Olsztynie oraz Zakładu Doświadczalnego w Bałcynach koło Ostródy, których specyfika badań dotyczy szeroko rozumianych nauk przyrodniczych.

Nagrodą za pierwsze miejsce w konkursie, jakie przypadło w udziale Targom Kielce to ogólnopolska kampania promocyjna w tygodnikach opinii finansowana przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Sama nagroda jest oczywiście dla nas cenna, ale zanim konkurs się zakończył już byliśmy zwycięzcami – uważa prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń – Udział w tej rywalizacji był dla nas wyzwaniem marketingowym,. któremu sprostaliśmy. Wypromowaliśmy naszą inwestycje zanim reklamy ukażą się za sprawą ministerstwa we Wprost, Polityce, czy Newsweeku.

Rozpoczęta już realizacja inwestycji w Targach Kielce, której koszt wynosi 170 milionów złotych to budowa hali wystawienniczej o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadratowych i wysokości 12 metrów, parking wielopoziomowy na blisko 400 samochodów i Centrum Kongresowe na 1000 miejsc, a także przebudowa bramy wejściowej z systemem bramek i kołowrotków zintegrowanych z elektronicznym systemem ewidencji, rejestracji i obsługi wystawców oraz zwiedzających. Wkład własny Targów Kielce to 95 829 669,09 PLN netto.


Targi Kielce są drugim co do wielkości ośrodkiem wystawienniczym w kraju, według danych Polskiej Izby Przemysłu Targowego również najdynamiczniej rozwijającym się. Rocznie organizują blisko 60 wystaw, m.in ważne dla naszej branży targi outdoorowo-sportowe.

Źródło: Targi Kielce

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0