HomeNowości z rynku

Omni-Heat – odizoluj się od zimna

Columbia Sportswear wkracza w sezon jesień-zima 2010 z kolekcją, której głównym motywem będzie technologia Omni-Heat. Omni-Heat to innowacyjna, zastosowana po raz pierwszy w przemyśle włókienniczym, grupa rozwiązań technologicznych mających za zadanie utrzymanie ciepła podczas aktywności outdoorowych.

Columbia, kurtka Heat Elite MensColumbia, kurtka Heat Elite Mens

Nowa technologia zastosowana została w okryciach wierzchnich, strojach zimowych oraz wyposażeniu turystycznym. Technologie Omni-Heat zapewniają ciepło dzięki odbijaniu ciepła wytwarzanego przez organizm oraz jego „mechanicznemu" i elektrycznemu generowaniu.

Na Omni-Heat składają się trzy rozwiązania:

Thermal Reflective (odbijanie ciepła),

Thermal Insulation (ocieplina),

i Thermal Electric (elektryczne ogrzewanie).

Każde z tych trzech rozwiązań zostało przetestowane w niezależnych laboratoriach oraz przez wielu użytkowników. W każdym przypadku uzyskano najlepsze wyniki w danej kategorii.

Columbia, kurtka Kaleidaslope MenColumbia, kurtka Kaleidaslope Men

Wyniki testów mierzących poziom izolacji cieplnej ocieplin Omni Heat Insulation i Primaloft wykazały, że Omni Heat Insulation ma o 30% wyższy wskaźnik CLO (CLO – określa izolację cieplną odzieży). W 100 g produktu z Primaloft wynosi on 0,72 CLO na 28,35 g, a w technologii Omni-Heat 0,98 na 28,35 g.

Columbia, buty Bugaboo 2Columbia, buty Bugaboo 2

Columbia, buty Snow Fall ThermoColumbia, buty Snow Fall Thermo

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0