HomeImprezy outdoor

Biegi górskie w Polsce nabierają tempa

Biegi górskie cieszą się w Polsce coraz większą popularnością, co widać po frekwencji na górskich imprezach, ale i coraz bardziej zorganizowanych formach organizacji tego typu biegów. Na dowód, od ubiegłego roku działa u nas Montrail Liga Biegów Górskich, ciekawy i fajny pomysł na promocję górskiego biegania.

Montrail Liga Biegów Górskich, logo

Montrail Ligę Biegów Górskich, czyli ranking biegaczy górskich, powołały do życia w ubiegłym roku portal biegigorskie.pl i firma Montrail. Wg pomysłodawców: Liga to forma promocji biegów górskich, rywalizacji biegaczy, a zarazem wspólna zabawa mająca na celu wyłonienie najlepszych klubów oraz biegaczy górskich sezonu. Adresowana jest do wszystkich miłośników biegów górskich, zarówno amatorów jak i wyczynowców.

Od tego roku działa również nowy regulamin Ligi Biegów Górskich 2010. Rywalizacja odbywać się będzie w jedenastu kategoriach:

• Open Kobiety i Mężczyźni (K i M)
• Juniorzy K i M (do 19 lat) – (do 1991)
• Seniorzy K i M (od 20-39 lat) – (1990 – 1971)
• Masters K i M (40-49 lat) – (1970- 1961)
• Weterani K i M (pow. 50 lat – (1960 i starsi)
• Klubowa

Szczegóły, w tym zasady punktacji znajdziecie tutaj.

W kalendarzu na rok 2010, obok krótszych dystansów (kilka/kilkanaście kilometrów), swoje stałe miejsce ma kilka biegów o dystansie maratońskim (wciąż stosunkowo niewiele) i ten najbardziej ekstremalny z całej stawki Bieg o Puchar Rzeźnika na dystansie około 80 kilometrów. 4 czerwca odbędzie się siódma edycja bieszczadzkiej imprezy (trasa: Komańcza-Ustrzyki Górne). Natomiast 7 sierpnia wystartuje II Maraton Karkonoski, będący jednocześnie Mistrzostwami Polski na długim dystansie 42,195 m (trasa: Szrenica – Śnieżka – Szrenica). I wreszcie 4 września dystans 40 kilometrów z Krościenka do Nowego Targu czeka na startujących w VI Gorce Maraton.

Kompletny kalendarz biegów górskich 2010 dostępny jest na stronie: www.biegigorskie.pl.

źródło: biegigorskie.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0