HomeImprezy outdoor

Rajd Jura Skałka Adventure bez względu na pogodę – 21-22 maja

Trudne zadanie czeka organizatorów, a zwłaszcza zawodników Jura Skałka Adventure 2010, która zaplanowana została na najbliższy piątek i sobotę (21-22 maja). Startujący w kolejnej edycji ekstremalnego rajdu na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zmierzą się z wymagającymi trasami i zadaniami specjalnymi, i dodatkowo z super trudnymi warunkami. Zapowiada się więc podwójnie ekstremalnie.

Jura Skałka Adventure to impreza nawiązująca do coraz popularniejszych w Polsce zawodów typu adventure race. Zawodnicy – dwuosobowe zespoły – będą musieli pokonać zadany dystans (według mapy) na jednej z wybranych tras i zaliczyć przy tym tzw. zadania specjalne. Organizatorzy przygotowali dla uczestników trzy trasy, wyodrębnione ze względu na długość i stopień zaawansowania startujących:

Trasa MASTER – długość ok. 180 km – trekking, rower, kajak
Trasa SPEED – długość ok. 40 km – trekking
Trasa EASY – długość ok.15 km – trekking

Jura Skałka Adventure, rajd 2009Jura Skałka Adventure 2009 (fot. rajdjurajski.pl)

Jurajski rajd to także „pakiet" zadań specjalnych, które – jak zapowiadają organizatorzy: oprócz sprawności fizycznej i kondycji, wymagać będą także sprytu oraz logicznego myślenia. Zawodnicy spodziewać się mogą między innymi testów w technikach linowych, eksploracji jaskiń, wspinaczce skalnej, w biegu INO, jazdy na rowerze (trasa SPEED) i kajakowego toru przeszkód (trasy SPEED i MASTER). Całość nadzorować będą instruktorzy Polskiego Związku Alpinizmu, rekreacji ruchowej, strażacy, ratownicy górscy oraz przewodnicy PTTK.

Co ważne, organizatorzy zapowiadają, że impreza odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne (a przyznać trzeba, że padające nieprzerwanie od kilku tygodni deszcze stawiają przed organizatorami i uczestnikami wyjątkowo dużą poprzeczkę), zastrzegając sobie jednocześnie prawo modyfikacji trasy zawodów.

Więcej szczegółów, w tym regulamin zawodów na stronie: www.rajdjurajski.pl 

źródło: rajdjurajski.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0