HomeRynek outdoor

Edyta sponsorowana przez markę Petzl

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Edyta Ropek wspierana będzie przez markę Petzl – uznanego na świecie producenta specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego i do poruszania się na wysokościach.

Petzl logo

W zeszłym tygodniu została podpisana umowa sponsoringu z wyłącznym dystrybutorem, firmą AMC z Krakowa i oficjalnie możemy zaprezentować kolejną markę, której logo znajdzie się na strojach startowych Edyty Ropek.  

Petzl to uznana światowa marka produktów przeznaczonych do poruszania się na wysokościach, której oferta obejmuje zarówno sprzęt bardzo wyspecjalizowany, jak również przeznaczony do działań mniej wyczynowych. Sprzęt Petzla jest powszechnie używany przez wspinaczy sportowych i rekreacyjnych, przez profesjonalistów do wszelkiego rodzaju prac na wysokości, a także stosowany jest w ratownictwie i wszędzie tam, gdzie techniki linowe pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo. 

Edyta Ropek, Trento 2010Edyta Ropek podczas Pucharu Świata w Trento 2010 (fot. Arkadiusz Kamiński)

Oferta Petzla dedykowana dla osób uprawiających sporty przestrzenne związane z pokonywaniem wysokości, obejmuje szeroki zakres sprzętu kierowanego do speleologów, wspinaczy skalnych, alpinistów, wspinaczy poruszających się w lodzie i terenie mikstowym, osób uprawiających kanioning, czy też trustów górskich pokonujących popularne via ferraty.

Edyta Ropek z radością komentuje pozyskanie nowego sponsora:

Od dawna wspinam się w wygodnych uprzężach Petzla, dodatkowe wsparcie to ma dla mnie duże znaczenie ze względu na przygotowania do Pucharu Świata w Daone i zawodów Rock Master w Arco, gdzie w czasówkach wykorzystywane są specjalistyczne uprzęże Newton właśnie tej marki – mówi zawodniczka. 

Petzl jest kolejną marką, która pojawiła się w tym roku na strojach startowych Edyty Ropek. Zawodniczka MKS Tarnovia należy do grupy Alpinus Expedition Team oraz do międzynarodowego Five Ten Team, a od kwietnia tego roku jej Głównym Partnerem są Azoty Tarnów

Edyta obecnie przygotowuje się do Pucharu Świata w Moskwie, który odbędzie się 20 czerwca. Będzie to druga tegoroczna edycja zmagań o to najważniejsze na świecie trofeum. Studentka tarnowskiej PWSZ w pierwszej edycji PŚ w Trento wywalczyła brązowy medal.

źródło: edytaropek.pl

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0