HomeImprezy outdoor

Bike Orient 2010 – Łódź

26 czerwca w Łodzi i okolicach rozgrywane były niecodzienne zawody na orientację. Niemal 150 uczestników z różnych zakątków Polski rywalizowało pieszo, rowerem lub pieszo i rowerem odnajdując punkty kontrolne w najciekawszych zakątkach Wzniesień Łódzkich, Lasu Łagiewnickiego i Okolic Zgierza.

Orient Bike, startOrient Bike, start (fot. bikeorient.pl)

Organizatorem rajdu był Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient, który już teraz zaprasza na kolejne zawody 28 sierpnia, tym razem w Beskid Niski.

W tym roku startujący mieli do wyboru aż cztery trasy: pieszą rekreacyjną i rowerową rekreacyjną – 25 km (1 etap), a także mieszaną – 95 km w dwóch etapach; pieszym i rowerowym oraz rowerową giga – 170 km w trzech etapach. W sumie wystartowało 146 osób, czyli o 5 zawodników więcej niż w ubiegłorocznej edycji. Najliczniej reprezentowaną ekipą była grupa BikeStats (18 zawodników).

Najlepszy na trasie rowerowej giga okazał się Piotr Buciak – jako jedyny zaliczył wszystkie punkty kontrolne. Drugie miejsce zajął Marcin Kuthan, a trzecie Daniel Śmieja. Wśród kobiet na tej samej trasie zwyciężczynią została Urszula Wojciechowska, drugie miejsce przypadło Monice Mróz oraz Agnieszce Kłopocińskiej.

Orient Bike, czytanie mapOrient Bike, czytanie map (fot. bikeorient.pl)

Na trasie mieszanej najszybszy okazał się Michał Kiełbasiński. A wśród kobiet Katarzyna Polak. Na trasie rekreacyjnej najszybszą kobietą była Marta Szewczuk.

W rajdzie krajoznawczym po Wzniesieniach Łódzkich uczestniczyło 40 osób.Trasa liczyła ok. 40 km m.in. przez Rez. Strugę Dobieszkowską, Stare Skoszewy, Las Janinowski i Dobrą.

Relacje uczestników tegorocznego Bike Orient na stronie www.bikeorient.pl

źródło: bikeorient.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0