HomeRynek outdoor

Nowa kurtka Fjällräven zdobywa eco nagrodę

Pomimo, że dopiero niedawno wyszła z działu projektowego, kurtka Eco Trail już zdążyła zdobyć uznanie środowiska. Skandynawska grupa outdoorowa (Scandynawian Outdoor Group) nagrodziła kurtkę nagrodą SOA Sustainability Award. Eco Trail wykonana jest z nowo opracowanego wodoodpornego, przyjaznego dla środowiska materiału Eco-Shell i będzie dostępna w sklepach latem 2011 roku.

Scandinavian Outdoor Awards (SOA) jest przyznawana dwa razy do roku przez jury złożone z dziennikarzy i ekspertów, delegowanych przez wiodące europejskie magazyny outdoorowe. Nagroda została ustanowiona w 2006 roku przez Scandynavian Outdoor Group, organizację zrzeszającą około 20 skandynawskich przedsiębiorstw rynku outdoorowego.

Najważniejszym celem SOA jest pobudzanie innowacyjności i rozwoju produktów wśród skandynawskich firm. Jury każdego roku przyjmuje dużą liczbę produktów do oceny, a więc konkurencja jest silna. Dodatkową satysfakcję sprawia, kiedy firmy inwestując w ochronę środowiska, jak i w kwestie etyczne dostrzegają, że to także może być opłacalne – mówi Martin Kössler, Sekretarz Generalny Scadinavian Outdoor Group.

W uzasadnianiu werdyktu czytamy: Funkcjonalna, wodoszczelna, oddychająca kurtka, która spełnia wiele kryteriów odzieży przyjaznej środowisku. Kurtka Fjällräven Eco Trail nie tylko w pełni nadaje się do recyklingu (Eco CircleTM), ale jest także wolna od fluorokarbonu oraz została uszyta z wtórnie przetworzonego poliestru. Co równie istotne, producent równoważy nieuniknioną podczas produkcji i transportu emisję dwutlenku węgla, wspierając zatwierdzone przez Unię Europejską i certyfikowane przez WWF projekty pozyskujące energię ze źródeł odnawialnych.

Kurtka Eco Trail marki FjällrävenKurtka Eco Trail marki Fjällräven

Zespół arbitrów składał się z reprezentantów niemieckich magazynów Outdoor Magazin, Sport Fachhandel oraz NORR, austriackiego Land der Berge, szwedzkiego Utemagasinet and Sportfack oraz Op Pad Magazine z Holandii.

Źródło:Fjällräven

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0